life

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی از نحوه رسیدگی، نگهداری و حفاظت از موقوفه ارزشمند باغ قاری چی مراغه انتقاد و ابراز تاسف کرد.

بزرگترین باغ موقوفه شهرستان مراغه با دستور ویژه رئیس اوقاف و امور خیریه کشور احیا می‌شود.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور امروز در بازدید از باغ قاری چی مراغه، از اداره کل اوقاف آذربایجان شرقی خواست برای احیای این باغ برنامه ریزی کند.

وی از نحوه رسیدگی، نگهداری و حفاظت از این موقوفه ارزشمند انتقاد و ابراز تاسف کرد و گفت: مستأجر با وجود چندین سال بهره برداری، در نگهداری این موقوفه به وظایف خود به درستی عمل نکرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه نیز در این بازدید گفت: وسعت فضای آموزشی، اداری و باغ این موقوفه نزدیک به ۸ هکتار است و فضای آموزشی، ساختمان‌ها و تاسیسات ایجاد شده این موقوفه همچنان حفظ و در اختیار شهروندان مراغه‌ای خواهد بود.

حجت الاسلام مطهری افزود: همه ۶ دانگ این موقوفه وقف ۴ مسجد شهر مراغه است اما درختان و فضای این باغ در شرایط فعلی به علت بی توجی مستاجر در بدترین وضعیت نگهداری می‌شود و بخشی از درختان آن خشک شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سفر به مراغه، دستور احیای ۲۲ هکتار از باغ‌های این شهر را با مشکارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی صادر کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1524935 منبع: حوزه نیوز
ارسال نظر

موضوعات داغ