کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط قابل قبول است.

کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۰ در شرایط قابل قبول است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز نیز روی شاخص ۶۸ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۶، اُزن با شاخص ۱۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۰ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۰ بود.

 ایستگاه  پونک با شاخص ۴۴، شهرک چشمه منطقه ۲۲ و دانشگاه شهید بهشتی با شاخص ۴۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه  شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۲۴، تنها  ایستگاهی است که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۳ روز هوای پاک، ۱۹۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.