شکرالله حسن بیگی روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان تهران که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: برخی از اوقات، افراد قانون را آن طور که دوست دارند تفسیر می‌کنند که این امر در اجرای روند طبیعی انتخابات، مشکل ایجاد می کند.
وی گفت: برای عمل به قانون و پایبندی تمام عوامل اجرایی به این مهم، لازم است که به آموزش تمامی افراد اهتمام داشت تا در روز انتخابات کمترین مشکل در شعب اخذ رأی پیش آید.
وی تصریح کرد: اگر قانون‌گرایی، شاه‌بیت و ملاک عمل تمامی افراد در اجرای انتخابات باشد، اصل بی‌طرفی دست اندرکاران برگزاری انتخابات نیز رعایت می شود چرا که قانون صراحت دارد که تمامی عوامل اجرایی ونظارت در جریان برگزاری انتخابات باید در بی طرفی کامل باشند و از آراء مردم صیانت کنند.
حسن بیگی گفت: یکی از مسائلی که می‌باید مورد توجه قرار گیرد این است که علاوه بر آموزش عوامل اجرایی، داوطلبین نیز باید از آموزش‌های لازم برخوردار شده و نسبت به مسائل قانونی انتخابات آگاهی به دست آورند تا روز پس از انتخابات، مشکلی در مناطق ایجاد نشود.
وی با تأکید بر تخلف بودن تبلیغات زودهنگام اظهار کرد: تبلیغات تا هشت روز پیش از روز انتخابات به هر نحو ممنوع است، فضای تبلیغاتی باید به طور کامل کنترل شده و با هر گونه بی‌قانونی برخورد شود.
حسین بیگی گفت: دستورالعمل تبلیغات تنظیم شده و لازم است در اختیار داوطلبین قرار گیرد تا افراد بر اساس این دستورالعمل، کار تبلیغاتی خود را انجام دهند.
معاون استاندار تهران گفت: مهمترین امر در برگزاری انتخابات، امنیت است تا در روز دوم اسفند، انتخابات پرشوری که نشان از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است برگزار شود.
رشد ۱۳ درصدی تعداد داوطلبین در کشور
وی با اشاره به تعداد داوطلبین ثبت‌نام کرده در کشور و رشد ۱۳ درصدی نسبت به دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان روز سوم ثبت نام از داوطلبین، ۳ هزار و ۸۰ نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند که ۸۹ درصد مرد و ۱۱ درصد زن می باشند.
وی از رشد ۵۱ درصد ثبت نام بانوان نسبت به دوره انتخابات دهم خبر داد.
وی گفت: تا پایان روز سوم انتخابات، ۸۵۵ نفر در استان تهران ثبت نام کرده اند که ۷۶۶ نفر در حوزه انتخابیه تهران، ۶ نفر پاکدشت، ۱۶ نفر دماوند، ۲۱ نفر رباط کریم و ۲۲ نفر در ورامین ثبت نام کرده اند.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.