پیمان صابریان عصر پنجشنبه با اشاره به وضعیت آلوده هوای تهران برای همه افراد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تکنسین های اورژانس از ساعت ۷ امروز تا کنون به ۴۹۲ نفر خدمات اولیه درمانی ارائه کردند.

به گفته وی، این افراد بدلیل آلودگی هوا دچار سردرد، تنگی تنفس و سرگیجه شده بودند که مورد درمان تکنسین های اورژانس قرار گرفتند.

رییس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: در روز گذشته نیز تکنسین های اورژانس به بیش ۴۰۰ نفر خدمات اولیه درمانی ارائه کردند که بیشتر این افراد در محل درمان شدند و تعدادی نیز روانه بیمارستان شدند.

صابریان خاطرنشان کرد:‌ در صورت تشدید آلودگی هوا برای روزهای آینده آمبولانس های اورژانس در میادین و معابر مستقر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص لحظه ای کیفیت هوای پایتخت بر روی عدد ۱۷۲ قرار دارد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

رییس مرکز اورژانس تهران در ادامه با اشاره به آمار حوادث مسمومیت با گاز منواکسید کربن نیز گفت:‌ از اول مهرماه تا روز ۲۴ آبان ماه ۱۵۶ نفر توسط تکنسین های اورژانس تهران درمان شدند و همچنین ۸ نفر نیز در این حوادث جان باختند.

صابریان به شهروندان تهرانی هشدار داد که در فصل سرما از وسایل گرمایشی مناسب استفاده کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.