به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز عصر پس از چهارمین روز متوالی هوای ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) در شرایط ناسالم برای همه اقشار قرار گرفت.

امروز مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح استان تهران به خاطر آلودگی هوای تهران در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شده بود.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۲۹ قرار گرفت.

ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۶۰ و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۸۰ به در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب بیشترین و کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.