به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران، حامد مظاهریان در مراسم رونمایی از پویش «آرزوهای تهران» که با محوریت محله یوسف‌آباد در فرهنگسرای شفق برگزار شد، گفت: مردم محله باید در کنار مدیران شهری برای افزایش کیفیت زندگی در شهر تلاش کنند و دستور کار جدید شهری نیز توجه به شهروندان و توسعه محله‌ای است.
وی اضافه کرد: در تمام دوره‌های تاریخی شکل‌گیری تهران، هدف‌ها معطوف به پروژه‌های بزرگ شهری بود زیرا شهر نیاز به توسعه زیرساختی داشت اما اکنون با توسعه شهر، زمان توجه به محلات و خواست مردم در محلات است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه هدف مدیریت شهری تعریف پروژه در مقیاس محلی است، ادامه داد: به‌جای ۲۰ پروژه بزرگ مقیاس در شهر، می‌توانیم صدها پروژه کوچک محلی داشته باشیم اما به شرط آنکه پروژه برای محله باشد، مردم در خصوص آن پروژه اظهار نظر کنند و مردم نیز در اجرای آنها مشارکت کنند.
مظاهریان با اشاره به تفاوت نگاه در توسعه شهری و توسعه محلی اظهار کرد: اگر از مردم در خصوص مشکلات نظرخواهی شود، مشکلاتی نظیر آلودگی هوا، ترافیک و آسیب‌های اجتماعی را اعلام می‌کنند اما وقتی از آنها در خصوص مشکلات محله خودشان سوال شود بدون شک پاسخ‌ها متفاوت خواهد بود.
وی ادامه داد: شلوغی محله، امنیت محله، وضعیت نهرهای آب و حتی فضای سبز محله و مسائل دیگر می‌تواند مورد خواست و توجه مردم محله باشد.
مظاهریان، با تاکید براینکه مشارکت مردم هم در تصمیم‌سازی‌ها و هم اجرای پروژه‌ها مهم است، گفت: البته گاهی مشارکت مردم در پروژه مستقیم است و گاهی هم به صورت غیرمستقیم و از طریق پرداخت به موقع عوارض شهری است.
به گفته معاون شهردار تهران، شهروندان همانطور که از مدیریت شهری انتظار خدمات‌رسانی دارند باید در برابر شهر نیز احساس مسئولیت کنند و تفاوت شهرنشین با شهروند همین مشارکت و مسئولیت پذیری آنها در شهر است.
وی با اشاره به تعدد نهادهای مختلف مانند شورایاری‌ها، سرای محله، مدیر محله، دفاتر نوسازی محله و غیره در سطح محلات اضافه کرد: حلقه مفقوده برای اتصال این نهادها، حول محور شهروندان می‌تواند شکل بگیرد و آرزوی تهران فرصتی است که همه حول خواست شهروندان به خدمت‌رسانی بپردازیم.
مظاهریان تاکید کرد: آرزوهای تهران فرصتی تکرار نشدنی است تا مردم برای افزایش کیفیت زندگی در شهر یک مشارکت موثر داشته باشند.
در پایان مراسم از سامانه baham.tehran.ir برای بیان آرزوهای مردم تهران و امتیاز دهی به آرزوهای ثبت شده رونمایی شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.