به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط‌عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیرکل آموزش‌های شهروندی با اشاره به اهمیت آموزش شهروندی به کودکان اظهارداشت: دوران کودکی مناسب‌ترین زمان برای فراگیری آموزش‌ها، کسب مهارت‌ها و تقویت روحیه نظارت اجتماعی در هر فردی است.

مجتبی دانشور با اشاره به شعار شهرداری مبنی بر «تهران شهری برای همه» گفت: موضوع آموزش و سرگرمی به عنوان محور اصلی برنامه‌های هفته ملی کودک در شهرداری تهران بوده و به نوعی تلاش شده تا در راستای تحقق این شعار به نیازها و مطالبات کودکان در طول سال و در هفته ملی کودک به طور خاص‌تر توجه شود.

وی، توجه به کودکان در راستای تقویت روحیه‌ شادی، نشاط، امید و پویایی برای حفظ رشد و سلامت جسم و روان کودکان و حساس‌سازی، فرهنگسازی و برجسته‌سازی اهمیت دوران کودکی، ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان را از اهداف برنامه‌های شهرداری در هفته کودک عنوان کرد.

دانشور افزود: برگزاری نشست تخصصی شهر دوستدار کودک به میزبانی شهرداری منطقه ۱۲، افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» و اکران آثار برگزیده این مسابقه در سطح شهر، از برنامه‌های هفته ملی کودک بود.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران با اعلام تشکیل دبیرخانه هفته ملی کودک در مناطق بیان کرد: برگزاری مسابقه انشانویسی با موضوع  شهری که من دوست دارم، نشست شهرداری تهران و یونیسف با موضوع پیوستن مناطق ۱۸، ۸ و ۲۲ به شهرهای دوستدار کودک، اجرای تئاتر و نمایش‌های خیابانی با توجه به نامگذاری روزها و برگزاری مسابقات آموزشی در مناطق از دیگر برنامه‌های این نهاد است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از کارهای دستی کودکان در سرای محلات و تجلیل از آثار برگزیده گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، شهرداران مناطق و مدیران شهری با عیادت از کودکان بیمار و بستری در بیمارستان‌های منطقه، هدایایی را به آنان اهدا خواهند کرد.

دانشور با اشاره به حضور کودکان در پروژه‌های مدیریت شهری در سطح منطقه افزود: پیش‌بینی شده است تا ملاقات کودکان با مدیران ارشد شهری شهردار منطقه و معاونین و مدیران و برگزاری جلسات مشترک برای اخذ نظر و دریافت پیشنهادات آنان برای رفع مشکلات و مسائل شهر تهران صورت بگیرد که همین موضوع به آموزش و شناخت بهتر کودکان از شهر کمک قابل توجهی می‌کند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران بیان کرد: برگزاری اردوهای علمی و آموزشی و تجلیل از کودکان هنرمند و فعال منطقه به همراه برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه کودکان و والدین از دیگر فعالیت‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.

بازدید ۱۵۰ کودک‌کار از برج میلاد

وی اظهارداشت: اداره‌کل آموزش‌های شهروندی با مشارکت سازمان خدمات اجتماعی و برج میلاد چهارشنبه(۱۷مهر) میزبان ۱۵۰ کودک‌کار است.

دانشور گفت: از شنبه ۱۳ مهر برج میلاد میزبان کودکان ساکن مناطق یک تا ۵، یکشنبه ۱۴ مهر میزبان کودکان مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، روز دوشنبه ۱۵ مهر میزبان کودکان مناطق ۶ تا ۱۰ و ۲۲ و روز سه‌شنبه ۱۶ مهر میزبان کودکان ساکن مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۲۱ بوده است.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران افزود: در پایان هفته ملی کودک، ۵۵۰ کودک از برج میلاد دیدن می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ۱۶ مهر روز جهانی و ۱۳ تا ۱۹ مهر هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.