به گزارش ایرنا مجید فراهانی روز یکشنبه در یکصد و شصت و سومین جلسه شورا، با ارایه تذکری به شهردار تهران و با اشاره به حادثه ای که طی هفته گذشته در یکی از پارک های سطح شهر رخ داد، اظهارداشت:  سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، نوجوانانی که در فضای سبز بزرگراه شهید ستاری مشغول بازی بودند با افتادن توپشان به محوطه مخزن ژئوممبران و ورود یکی از این نوجوانان به این محدوده برای برداشتن توپ، منجر به غرق و فوت نوجوانی ۱۷ ساله شد.
وی با بیان اینکه از حادثه پیش آمده متاثر و از شهرداری تهران گلایه مندم، افزود: متاسفانه برغم تذکر اینجانب در ۱۸ تیرماه سال جاری در خصوص «لزوم توجه به ایمنی بوستان‌ها، پارک‌های محلی و فراهم‌آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها» و پاسخ شهردار تهران در مورخ ۴ شهریورماه، باز هم بی توجهی به ایمنی زمینه ساز این حادثه شد.
فراهانی گفت: در صورت توجه جدی به مساله ایمنی امروز ما شاهد این حادثه نبودیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم ارتقا ایمنی در فضای شهری بیان کرد:  بدون شک غفلت از ایمنی و سلامت شهروندان نابخشودنی است و لازم است ضمن روشن شدن ابعاد این حادثه، ابراز همدردی و دلجوئی از خانواده داغدار، با افرادی که سهل انگاری، قصور و بی توجهی آنها زمینه ساز این حادثه شده است برخورد جدی شود.   
فراهانی گفت: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت فراهم کردن فضایی امن و ایمن برای حضور شهروندان معزز تهرانی در بوستان‌ها و پارک‌های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به ایمنی بوستان‌ها، پارک های محلی و تاسیسات شهری» برای بار دوم به شهرداری تهران تذکر می دهم.
عضو شورای شهر تهران افزود: لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر شاهد چنین حادثه هایی که علتش را می توان در کوتاهی و کم کاری، ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری دانست نباشیم.
فراهانی گفت: همچنین ضروری است نقاط حادثه خیز در فضای عمومی شهری از بروز هر گونه حادثه با اقدامات و تمهیدات جلوگیری به عمل آید.

وی ابراز  امیدواری کرد  با اقدام به موقع، موثر و اهتمام، شهردار  تهران شاهد حضور و بهره مندی ایمن و امن شهروندان تهرانی از بوستان‌ها، پارک‌ها و سایر اماکن تفرجگاهی شهر باشیم.
تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.