به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید اوحدی روز دوشنبه در نشست خبری اظهارداشت: این همایش پنجشنبه (26 اردیبهشت) ساعت 10 صبح در میدان آیینی امام حسین(ع) با حضور همسران شهدا، شهدای مدافع حرم، میهمانان خارجی در محور مقاومت، میهمنانی ویژه از یمن و سوریه برگزار می شود.
وی، برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری، شعرخوانی توسط شعرای آیینی، سخنرانی و مداحی با حضور مداحان اهل بیت(ع) را از بخش های همایش مادر امت عنوان کرد.
اوحدی گفت: قرار است این همایش با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در 9 استان کشور به صورت همزمان برگزار شود.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای ترویج ارزش های اهل بیت(ع) کارهای مختلفی انجام داده اما متاسفانه همایش جدی برای حضرت خدیجه(س) که پشتوانه اسلام و مادر شهید بودند و اقدامات ارزشمندی را برای توسعه اسلام انجام دادند، برگزار نشده است و امسال تلاش کردیم که همایشی را در سالروز وفات ایشان برگزار کنیم.
وی درباره برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ماه مبارک رمضان اظهارداشت: به مناسبت این ماه 30 عنوان برنامه در قالب یکهزار و 200 اجرا شامل 12 برنامه هنری و 18 برنامه فرهنگی و ادبی و قرآنی تدوین شد.
اوحدی، بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب، مناسبت های ماه مبارک رمضان وفات حضرت خدیجه(س)، میلاد امام حسن(ع)، لیالی قدر، روز قدس و تقارن رحلت امام خمینی(ره) و اقتصاد مقاومتی و شعار سال با عنوان «رونق تولید»، موضوع سیل و حمایت از افراد سیل زده کشور را از رویکردهای این برنامه عنوان کرد.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: برپایی سفره‌های افطاری ساده در میدان امام حسین(ع)، فرهنگسرای ولاء، ایستگاه جوانمرد قصاب با کمک خیرین و بدون اختصاص ریالی از بودجه دولتی، ویژه برنامه «برآستان جانان» در 9نقطه؛ فرهنگسراهای ابن‌سینا، اشراق، رازی، خاوران، بهمن، ولا و بهاران، باغ‌موزه قصر و و بوستان المهدی را از جمله برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان است.
وی با اشاره به برپایی سفره‌های سحری برای پاکبانان، عوامل اورژانس، نیروهای پلیس و گروه‌های مختلف شغلی و خدماتی با عنوان «با رهروان سحر» با محوریت مساجد و منازل شهروندان در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران افزود: ویژه برنامه «سِحرِ سَحَر» با حضور سحرخوانان و مناجات خوانان 10 استان کشور 15 اردیبهشت تا 15 خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
اوحدی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «سحرخیزان کوچک» تجلیل از روزه‌اولی‌ها در 30 اردیبهشت همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) در پردیس تئاتر تهران اظهارداشت: چهارمین جشنواره «بچه های محراب» مسابقه مکبری و موذنی ویژه پسران نوجوان در گروه سنی 12 تا 16 سال 15اردیبهشت تا 15خرداد در مناطق 22 گانه برگزار می شود.
وی گفت: «قرار بندگی» کرسی‌های تلاوت قرآنی نیز در ایستگاه‌های منتخب مترو با حضور قاریان نوجوان برگزار می‌شود.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برگزاری کارگاه قصه‌گویی و تصویرسازی قصه‌های قرآنی با عنوان «روزهای روشن» ویژه کودکان و نوجوانان 15اردیبهشت تا 15خرداد در فرهنگسرای ارسباران، ویژه برنامه «راز انسان» تورهای ویژه کودکان با توضیح نقش عبادت بر اعضای بدن در هیومن‌ پارک از دیگر برنامه های این سازمان برای کودکان و نوجوانان است.
اوحدی افزود: ویژه برنامه «فامیل چتر خانواده» با هدف تشکیل حلقه‌های فامیلی و اجرای پروژه‌های مشترک خانوادگی در قالب مسابقه در مراکز فرهنگی هنری مناطق چهار، پنج، هشت، 9، 11، 13، 14، 15، 19 و 22 برگزار می‌شود.
وی، کارگاه تصویرگری قرآن کریم با حضور استاد سیدکمال طباطبایی و نمایشگاه «چهل آیینه» با همکاری موزه ملک در باغ موزه هنر ایرانی، نمایشگاه ویژه «لیالی قدر» در موزه عکسخانه شهر، نمایش مجموعه‌ای از آثار خطاطی و آبرنگ دکتر امیر اسماعیل سوندوزی با عنوان «بهار معنوی» در موزه سوندوزی، نمایشگاهی با محوریت امام علی(ع) و کارگاه نقاشی قهوه‌خانه‌ای در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) و نمایشگاه هایی با موضوع ماه مبارک رمضان در گالری مریم و نگارخانه لاله را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد.

*برپایی مسابقه عکس «گِل و دل»
اوحدی با اشاره به برپایی مسابقه عکس روایت گِل و دل با مشارکت شبکه نسیم، سازمان سراج و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف انعکاس تصاویری از مسئولیت اجتماعی و همدلی مردم و مسئولین در شرایط بحرانی افزود: علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 22 خرداد به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.
وی گفت: نمایشگاهی از آثار منتخب این مسابقه، برپا می شود و عواید آن به هموطنان سیل زده اختصاص خواهد یافت.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: نمایشگاه عکسی با موضوع سیل زدگان گلستان در موزه عکسخانه شهر با رویکرد همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر برپا شده است.
اوحدی اظهارداشت: «جشنواره فرهنگی هنری نفس» به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام با هدف تجلیل از سفیران اهدای عضو در ایستگاه‌های منتخب مترو، برگزاری هجدهمین همایش «عمری با قرآن» با تجلیل از هفت چهره برتر قرآنی، قرآن پژوه و اهل قرآن و خانواده 2 شهید مدافع حرم به همت فرهنگسرای قرآن برگزار می شود.

*فعالیت قرارگاه فرهنگی
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت های قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان کشور گفت: این قرارگاه با همکاری 12 نهاد از جمله سازمان بسیج مستضعفین، رسیدگی به امور مساجد، کمیته ملی المپیک، مجمع خیرین مدرسه ساز، سازمان نوسازی، سازمان تبلیغات اسلامی، رسانه ملی تشکیل شده و تاکنون هفت جلسه برای ارائه خمات به سیل زدگان برگزار شده و فردا سه شنبه (24 اردیبهشت) هشتمین جلسه قرارگاه در مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه به همت قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل ‌زدگان و همکاری بسیج بیش از 18 هزار بسته آموزشی و فرهنگی به مناطق سیل زده ارسال شده، افزود: بیش از 25 قرارگاه فرهنگی و خانه های کودک در مناطق سیل زده ایجاد شده است.
اوحدی با اشاره به برگزاری همایش «خیرین مدرسه ساز» برای بازسازی مدارس آسیب دیده در سیل اظهارداشت: در این همایش 250 میلیارد تومان جمع آوری شد.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: حدود یکهزار و 500 مدرسه در سیل اخیر آسیب دیدند که از این تعداد 270 مدرسه 100 درصد تخریب شدند و مبالغ جمع شده برابر با 65 درصد اعتبار مورد نیاز برای ساخت مدارس بوده است.
وی افزود: جشنواره فرهنگی ورزشی «خانه خوبان» با مشارکت و همدلی هنرمندان و ورزشکاران با همکاری سازمان نوسازی مدارس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران 25 ماه مبارک رمضان در پردیس ملت برگزار می شود.
اوحدی اظهارداشت: در این جشنواره آثار تجسمی هنرمندان مطرح کشور و جوایز ورزشی المپیکی به نفع سیل زدگان و تامین اعتبار برای تجهیز مدارسی که قرار است به همت خیرین ساخته شود، به فروش می رسد.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برگزاری ویژه برنامه «جوانمردان» گرامیداشت شهیدان طیب حاج رضایی، شاهرخ ضرغام و مجید قربانخوانی در یکی از زورخانه های پایتخت را ار دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد.
تهرام/7245//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.