اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، لطف الله هنگی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم درختکاری پالایشگاه شهید تندگویان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نهال ها جایگزین درختان خشک شده و شکسته قدیمی می شوند و در برخی نقاط نیز نهال جدیدی کاشته می شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 70 درصد مساحت این پالایشگاه جنگل کاری شده و خط لوله آب 32 اینچی با اعتبار 16 میلیارد تومان از تصفیه خانه جنوب تهران با ظرفیت 600 لیتر در ثانیه برای مصرف صنعتی و محیط زیست استفاده می شود.
هنگی افزود: امسال نیز 30 هکتار از اراضی کشاورزی غرب پالایشگاه خریداری شده و تمامی این محدوده جنگل کاری خواهد شد.
وی در ادامه به آلودگی نفتی اراضی کشاورزی اطراف پالایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: چاه های جدیدی برای کنترل و نظارت میزان آلودگی های منطقه حفر شده و سعی داریم تا این آلودگی را به حداقل برسانیم.
هنگی با بیان اینکه وضعیت آلودگی آب های زیر زمینی منطقه به مواد نفتی به طور کامل در کنترل پالایشگاه است، ابراز کرد: تمامی چاه های غیر مجاز منطقه با مجوز دادستانی مسدود شده اند.
وی در پایان یادآور شد: پالایشگاه تهران درجهت کاهش آلودگی های زیست محیط و هوای منطقه از چندین سال قبل استفاده از دستگاه های گازسوز را به جای مایع سوز در دستور کار خود قرار داده و هم اکنون میزان آلودگی این پالایشگاه در کمترین حد ممکن است.
مراسم کاشت 100 اصله نهال امروز چهارشنبه با حضور زهره عبادتی رییس اداره محیط زیست شهرستان ری، لطف الله هنگی مدیر عامل پالایشگاه تهران و جمعی از کارکنان این واحد صنعتی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، تاسیسات نفت جنوب تهران واقع در باقرشهر شهرستان ری شامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، خطوط لوله و مخابرات، پالایشگاه تهران، منطقه سه گازرسانی کشور، شرکت بهران و ایرانول می شود.
شرکت پالایش نفت تهران ظرفیت پالایش 235 هزار بشکه در روز دارد؛ این پالایشگاه سال 1347 تأسیس شده و اینک مشتمل بر دو پالایشگاه جنوبی و شمالی است.
3218/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.