اخبار مرتبط

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از اداره محیط زیست تهران، محمد حسین بازگیر اظهار داشت: متاسفانه هر ساله در ایام پایانی سال عده ای از افراد سودجو و کسانی که به داشته های طبیعی این سرزمین احترام نمی گذارند اقدام به صید و زنده گیری غیر مجاز برخی گونه ها مانند مارآبی، لاک پشت، سمندر لرستانی و سایر موارد کرده و این ها را در کنار ماهی قرمز به فروش می رسانند.
وی ادامه داد: یکی از وظایف اداره محیط زیست پیشگیری، نظارت و در صورت لزوم برخورد با تخلفات مربوط به قاچاق، فروش و عرضه غیر مجاز حیات وحش است ما پیگیری های لازم را انجام داده ایم و دراین خصوص اطلاعیه صادر کرده ایم.
وی بیان داشت: از کسانی که در میادین میوه و تره بار و غیره اقدام به فروش گونه های جانوری می کنند خواهشمندیم از این اقدام غیرقانونی که نوعی جرم است و مجازات برای آن تعیین شده است خودداری کنند.
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران بااشاره به اینکه از همکارانمان در نیروی انتظامی تقاضای همکاری در رابطه با این موضوع را داریم اظهار کرد: از مردم می خواهیم ضمن اینکه از خرید گونه های آبزی و جانوری در ایام پیش از نوروز خودداری کنند و به این بازار رونق ندهند ، درصورت مشاهده فروش آبزیان و حیات وحش نیز با سامانه 1540 تماس گرفته و به مسئولان محیط زیست اطلاع دهند.
وی خاطر نشان کرد: امروز طی گشت و پایش ماموران یگان حفاظت محیط زیست تهران، در بازار ماهی فروشان نواب تهران تعداد 76 عدد لاکپشت گوش قرمز کشف و ضبط شد.
تهرام/8138//6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.