بر اثر حملات ارتش رژیم اسرائیل به بسیاری از مناطق غزه، چندین فلسطینی از جمله یک خبرنگار به هشادت رسیدند.

به گزارش جماران به نقل از  خبرگزاری فلسطینی «وفا»، ارتش رژیم اسرائیل مناطق شمال و مرکزی غزه را مورد حمله قرار داد که در نتیجه آن شمار زیادی فلسطینی از جمله یک خبرنگار به هشادت رسیدند.

بر اثر حمله ارتش رژیم اشغالگر به خانه‌ای در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه «بها عکاشه» روزنامه‌نگار و همسر و پسرش جان‌باختند.به شهادت رسیدند.

شاهدان عینی نیز به خبرنگار آناتولی  گزارش دادند که ارتش رژیم اسرائیل دو خانه را در شهر غزه هدف قرار داد، یکی در محله الزیتون و دیگری در محله الصبره که منجر به شهادت شماری از شهروندان فلسطینی و زخمی شدن شماری دیگر شد.

شاهدان گفتند  که تیم‌های پزشکی توانستند اجساد 3 تن را از خانه ویران شده در محله الصبره که از خانواده "کحیل" بودند، به دست آورند و به بیمارستان باپتیست شهر غزه منتقل شدند.

به گفته شاهدان، با توجه به هجوم ارتش اسرائیل به این محله پرسنل دفاع مدنی و خدمه آمبولانس برای رسیدن به محل مورد نظر در محله الزیتون با مشکل مواجه هستند.

ارتش رژیم اسرائیل روز پنجشنبه از آغاز دومین عملیات نظامی در شهر غزه خبر داد، در حالی که اولین عملیات در فوریه گذشته با ادعای "برچیدن یک ساختار متخاصم وابسته به حماس" بود.

رژیم اسرائیل از 7 اکتبر جنگ غزه را آغاز کرده و حدود 113000 شهید و زخمی برجای گذاشته است که اکثر آنها کودک و زن هستند و حدود 10000 نفر مفقود شده‌اند.

تل‌آویو علی‌رغم صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای توقف فوری جنگ و همچنین با وجود درخواست دیوان بین‌المللی دادگستری برای جلوگیری از اقدامات "نسل‌کشی" و بهبود وضعیت انسانی در غزه، به جنگ ادامه می‌دهد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.