تعداد نظامیان صهیونیستی کشته شده از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون به ۶۰۶ نفر افزایش یافته است که ۲۶۱ تن از آنها در حملات زمینی به داخل غزه کشته شده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از العالم، ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه اعتراف کرد که یک افسر با درجه «سرگرد ذخیره» در جریان درگیری‌ها در شمال باریکه غزه بر اثر اصابت گلوله‌های مقاومت فلسطین کشته شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: سرگرد ذخیره «سالم الخریشات» ۴۲ ساله، یکی از فرماندهان تیپ شمالی لشکر غزه در جریان نبردهای زمینی در شمال باریکه غزه کشته شد.

رسانه‌های عبری نظامی کشته شده را یکی از با تجربه ترین نظامیان در ارتش اشغالگر توصیف کردند.

به نقل از خبرگزاری شهاب، بر اساس اعترافات اشغالگر، تعداد نظامیان صهیونیستی کشته شده از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون به ۶۰۶ نفر افزایش یافته است که ۲۶۱ تن از آنها در حملات زمینی به داخل غزه کشته شده‌اند.

روز دوشنبه ارتش اشغالگر اعتراف کرد که طی ۲۴ ساعت اخیر، در جریان نبرد با مقاومت فلسطین در باریکه غزه، ۸ تن از نظامیانش مجروح شده‌اند.

رژیم صهیونیستی تایید کرد که ۳ هزار و ۲۹۴ سرباز از ۷ اکتبر تاکنون مجروح شده‌اند که هزار و ۵۸۳ تن در جریان نبردهای زمینی زخمی شده‌اند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرد از آغاز جنگ غزه تاکنون ۵۱۲ افسر و سرباز به شدت مجروح شده‌اند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی شمار تلفات خود را کمتر از آمار واقعی اعلام می‌کند.

 

 

مقام حماس از اسارت ۳۰ ژنرال و افسر بلندپایه اسرائیلی در نزد این جنبش خبر داد

یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: جنبش حماس به تنهایی ۳۰ ژنرال و افسر بلندپایه اسرائیلی را در اختیار دارد.

این مقام مسئول که نامش فاش نشده است در گفت وگو با «العربی الجدید» خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم شمار اسیران زنده اسرائیلی را اعلام کنیم ولی تعداد آنها بسیار بیشتر از آماری است که در رسانه‌های اسرائیلی اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: جنبش حماس به تنهایی حدود ۳۰ ژنرال و افسر عالیرتبه اسرائیلی را در اختیار دارد که روز هفتم اکتبر (پانزدهم مهر ماه) از مقرهای نظامی و برخی مقرهای امنیتی حساس به اسارت گرفته شده‌اند.

این عضو ارشد حماس تصریح کرد: این اسیران در مکان‌هایی با حفاظت شدید و به دور از دسترس نظامیان اشغالگر نگهداری می‌شوند و دسترسی به آنها در هر شرایطی غیر ممکن است.

وی اظهار کرد: بنیامین نتانیاهو و وزیران کابینه‌اش از ترس واکنش صهیونیست‌ها و برافروخته شدن آتش خشم نظامیان، اطلاعات اسیران خود را اعلام نمی‌کنند.

این مقام برجسته حماس، گفت: تنها راه آزادسازی اسیران اسرائیلی، مذاکرات جدی است که به آتش بس کامل و بازسازی نوار غزه منجر شود.

وی افزود: عملیات مجدد رژیم صهیونیستی در شمال و مرکز باریکه غزه پس از آنکه این مناطق را پاکسازی شده اعلام کرده بود، نشانه شکست این رژیم است.

عضو برجسته حماس تصریح کرد: یحیی السنوار رهبر جنبش حماس در باریکه غزه و نه در تونل‌ها بلکه در میدان به فرماندهی خود ادامه می دهد و ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره حضور وی در مخفیگاه‌های زیر زمینی دروغ و برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود در دستیابی به اهداف حملات تجاوزکارانه به باریکه غزه است.

وی افزود: السنوار به مناطق درگیری سرکشی و با رزمندگان دیدار می‌کند و اوضاع مقاومت در باریکه غزه را به اطلاع سران جنبش در داخل و خارج نوار غزه می‌رساند.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.