تیم های دفاع شهری در غزه پیکرهای 73 شهید دیگر را از یک مقبره دسته جمعی در بیمارستان ناصر بیرون کشیدند و بدین ترتیب پیکرهایی که تا کنون از بیمارستان ناصر بیرون کشیده اند به 283 پیکر رسید.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، دفاع شهری در غزه اعلام کرد که 3 مقبره دسته جمعی داخل دیوارهای بیمارستان ناصر در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه کشف شده است.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که تیم های دفاع شهری در غزه پیکرهای 73 شهید دیگر را از یک مقبره دسته جمعی در بیمارستان ناصر بیرون کشیدند و بدین ترتیب پیکرهایی که تا کنون از بیمارستان ناصر بیرون کشیده اند به 283 پیکر رسید.

 

حماس: گورهای جمعی در بیمارستان ناصر اوج جنایات اشغالگران را برملا می‌سازد

حماس اعلام کرد که گورهای جمعی کشف شده در بیمارستان ناصر در خان یونس شامل اجساد بیش از 50 شهید در سنین مختلف که در نهایت خونسردی اعدام شده‌اند.

بنابر این گزارش، جنبش مقاومت اسلامی حماس خاطرنشان کرد که گورهای جمعی کشف شده در بیمارستان ناصر در خان یونس باریکه غزه شامل اجساد بیش از 50 شهید در سنین مختلف که در نهایت خونسردی اعدام شده‌اند و با بولدوزرهای نظامی اجساد آنان زیر خاک مدفون شده است.

این جنبش تصریح کرد، کشف این گور جمعی در کنار دیگر گورهای جمعی کشف شده به ویژه در محوطه بیمارستان‌ها، بار دیگر اوج جنایات و وحشی‌گری اشغالگران اسرائیلی را برملا ساخته و سوالاتی را در مورد سرنوشت هزاران فلسطینی که پس از عقب‌نشینی نیروهای ارتش جنایتکار صهیونیستی از مناطقی در باریکه غزه، همچنان مفقود و بی‌اثر هستند، مطرح می‌کند.

حماس خاطرنشان کرد: جنایات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی و ارتکاب کشتار جمعی غیر نظامیان فلسطینی اعم از زنان و کودکان و افراد سالخورده در بیمارستان‌ها، مناطق مسکونی و مراکز اسکان آوارگان، در صورتی که حمایت‌های سیاسی و نظامی نامحدود و پشتیبانی همه جانبه دولت آمریکا از این رژیم جنایتکار نبود که به آن امکان ادامه نسل‌کشی علیه ملت فلسطین در غزه طی بیش از 6 ماه را داده، ادامه نمی‌یافت.

بنابر این گزارش، یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که با کشف پیکر 50 فلسطینی دیگر از شهدا در یک گور جمعی در مجتمع پزشکی ناصر، شمار کل پیکرهای کشف شده در شهر خان یونس بعد از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از آن به بیش از 150 پیکر رسید در همین حال پیکر بیش از 500 نفر دیگر در جرگه مفقودان هستند.

 

ناظر حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه خواستار تحقیق شد؛

دست داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری و رسانه‌های اجتماعی در کشتار غیرنظامیان غزه!

ناظر حقوق بشر بخش اروپا ـ مدیترانه، خواستار تحقیق در سطوح مختلف منطقه اى و بین المللی در مورد دخالت شرکت های بزرگ فناوری و شرکت های رسانه های اجتماعی در کشتار غیرنظامیان فلسطینی به دست اشغالگران اسرائیلی در غزه شد.

بنابر گزارش سما الاخباریه، ناظر حقوق بشر بخش اروپا ـ مدیترانه (Euro-Med ) در تلاش است تا از طریق تحقیقات، شرکت های بزرگ فناوری و شرکت های رسانه های اجتماعی را ناچار به پاسخگویی کرده و در صورتی که ثابت شود شریک جرم هستند یا دقت لازم را برای جلوگیری از بهره‌برداری از اطلاعات خصوصی کاربران خود انجام نمی‌دهند،آنها را ملزم کند که از سوء استفاده از خدمات خود در مناطق جنگی و نقض حریم خصوصی کاربران آن مناطق جلوگیری کنند.

در این زمینه گزارش‌های مکرری وجود دارد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی از چندین سیستم فناوری پشتیبانی شده توسط هوش مصنوعی، از جمله "گوسبل" و "فایر فاکتور" و "لاوندر" و "ویر إیز ددی" استفاده می‌کند که در سیستمی با هدف نظارت، ردیابی و نظارت غیرقانونی عمل می‌کنند.

این سیستم ها نه تنها برای شناسایی اهداف و افراد مظنون و شناسایی آنها به عنوان اهداف قانونی، بر اساس اطلاعات احتمالی که در بیشتر موارد به مکان یا خود شخص مربوط نمی شود، بلکه بر اساس جستجوی مشترکات و الگوها در بین همه مردم غزه به ویژه مردان، و در میان اعضای گروه های مقاومت و مسلح در باریکه غزه،کار می کنند.

منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل به حمله به اهداف احتمالی بدون در نظر گرفتن اصل تناسب و خسارات جانبی اعتراف کرده اند، در حالی که شبهه‌های مشابهی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه «لاوندر» در میان منابع خود به ردیابی حساب‌های کاربری در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی متکی است.

Euro-Med (ناظر حقوق بشر بخش اروپا ـ مدیترانه) تأکید کرده که آنچه این تردیدها را تأیید می کند اطلاعاتی است که در کتاب فرمانده فعلی واحد 8200 ارتش اسرائیل (تیم ماشین انسانی) در مورد استفاده از صدها سیگنال برای تعیین درجه جدی بودن طبقه بندی یک فرد ، مانند تعویض تلفن همراه خود هر چند ماه یکبار، تغییر آدرس مکرر، یا حتی پیوستن به یک گروه با یک "مبارز" در واتس آپ متا گنجانده شده است.

تیم میدانی نظارت حقوق بشرى Euro-Med، شهادت‌هایی از موارد غیرنظامیان فلسطینی که در نتیجه فعالیت‌هایشان در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مستقیما هدف حملات نظامی صهیونیستها قرار گرفتند، جمع‌آوری کرده، که نشان می دهد آنان بدون هیچگونه درگیر ی و اقدام نظامی مورد حمله قرار گرفته و مجروح شده اند.

برای مثال یک جوان فلسطینی در شهر غزه، اندکی پس از انتشار کلیپی در صفحه ی اینستاگرامش که در آن به شوخی و طعنه گفته بود "در حال انجام" ماموریت شناسایی میدانی" در منطقه سکونت خود است، هدف بمباران نیروهای اسراییلی قرار گرفته و به شدت مجروح شده بود.

یکی از بستگان این جوان مجروح که خود بیست و چند ساله است، به تیم حقوقی Euro-Med گفت که او با انتشار این کلیپ کوتاه در حساب شخصی خود در اینستاگرام، فقط سعی می کرد از خبرنگاران تقلید کند که مستقیما از سوی یک هواپیمای تجسسی اسرائیلی در حالی که بر روی پشت بام خانه بود، مورد اصابت قرار گرفت و به شدت مجروح شد که خسارت زیادی هم به خانه آنها وارد آمد.

 

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد:

۱۱ هزار فلسطینی در غزه مفقود شده‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه یکشنبه شب گفت که ۱۱ هزار نفر از فلسطینیان درپی تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به این باریکه، مفقود شده‌اند.

اشرف القدره گفت: ۱۱ هزار نفر از فلسطینیان همچنان در زیر آوارهای غزه هستند.

وی افزود: میانگین روزانه شهدای غزه بر اثر تجاوز نظامی (رژیم) اسرائیل به این باریکه به ۱۷۲ شهید از جمله ۷۰ کودک می‌رسد.

 

 

یونیسف: کشتار کودکان فلسطینی را متوقف کنید

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در واکنش به شهادت شمار زیادی از کودکان فلسطینی در جنایت صهیونیست‌ها، خواستار توقف این جنایت‌ها شد.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد اعلام کرد که در عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در طولکرم، سه کودک فلسطینی به شهادت رسیدند.

یونیسف افزود که طبق گزارش‌های رسیده از نوار غزه، دستکم ۱۴ کودک دیگر در حملات رژیم صهیونیستی به رفح به شهادت رسیده‌اند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد همچنین تأکید کرد که باید کشتار کودکان متوقف و سریعا آتش‌بس در نوار غزه برقرار شود.

 رسانه‌های فلسطین امروز یکشنبه گزارش دادند که در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به رفح دست‌کم ۱۹ نفر از جمله ۱۴ کودک شهید و تعدادی نیز مجروح شدند.

این حملات در حالی انجام می‌شود که اخیرا منابع خبری نسبت به حمله احتمالی زمینی رژیم صهیونیستی هشدار داده اند.

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم اشغالگر طی 24 ساعت گذشته 6جنایت مرتکب شد که طی آن 54 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و 104 شهروند دیگر زخمی شدند.

وزارت بهداشت نوار  غزه تأکید کرد که شمار شهدای نوار غزه از ابتدای تجاوز رژیم اشغالگر به نوار غزه محاصره شده از هفتم اکتبر سال 2023 تا کنون به 34هزار و 151 شهید و شمار زخمی ها به 77هزار و 84 نفر رسید.

 

 


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.