چین، سریلانکا، هند و کنیا نزدیک به سه چهارم چای جهان را تولید می کنند. محموله های چای از آسیا و شرق آفریقا طی دو ماه اخیر به دلیل حملات در دریای سرخ برای رسیدن به مقصد با مشکلات زیادی مواجه شده است.

به گزارش جماران، روزنامه گاردین نوشت که حملات انصار الله یمن به کشتی ها(کشتی های با مقصد سرزمین های اشغالی و کشتی های انگلیسی و آمریکایی)  و ناامنی به وجود آمده در دریای سرخ چای در انگلیس دچار کمبود شده است.

شرکت غول پیکر خرده فروشی برای مصرف کنندگان«سینسبری» اعلام کرد که ممکن است این ناآرامی ها باعث کمبود چای سیاه شود به رغم آن که انتظار می رود که این مدت کوتاه باشد.

در یکی از فروشگاه های سینسبری پارچه نوشته ای نصب شده است که در آن نوشته شده است:« با مشکلاتی در عرضه مواجه هستیم که ممکن است بر عرضه چای سیاه در همه کشور تأثیر بگذارد. از هر گونه رنجش خاطری عذرخواهی می کنیم و امیدواریم به زودی با قدرت کامل برگردیم».

شرکت سینسبری درباره کمبود چای توضیحی نداده است اما پر واضح است که کمبود چای با حملات انصار الله به کشتی ها در دریای سرخ ارتباط دارد.

چین، سریلانکا، هند و کنیا نزدیک به سه چهارم چای  جهان را تولید می کنند. محموله های چای از آسیا و شرق آفریقا  طی دو ماه اخیر  به دلیل حملات در دریای سرخ برای رسیدن به مقصد با مشکلات  زیادی مواجه شده است.                    


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی چای دریای سرخ
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.