وزارت بهداشت نوار غزه همچنین تأکید کرد که رژیم اشغالگر در 24 ساعت گذشته 16 جنایت مرتکب شدند که در پی آن 133 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و 162 شهروند دیگر زخمی شدند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای تجاوز رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 28هزار و 437 شهید رسیده است.

 به گفته وزارت بهداشت نوار غزه شمار زخمی های این تجاوز در همین مدت 68هزار و 146 شهروند فلسطینی زخمی شدند.

وزارت بهداشت نوار غزه همچنین تأکید کرد که رژیم اشغالگر در 24 ساعت گذشته 16 جنایت مرتکب شدند که در پی آن 133 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و 162 شهروند دیگر زخمی شدند.

در تحولی دیگر،  یکی از رهبران جنبش حماس فلسطین با تأکید بر اینکه هر توافقی که شامل توقف حملات به غزه نباشد، خواسته‌های ملت فلسطین را محقق نمی‌کند، گفت که پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس، فقط موانعی ایجاد کرده است که هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند.

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس فلسطین تأکید کرد که منطقه زمانی شاهد ثبات خواهد بود که حملات رژیم صهیونیستی به غزه متوقف گردد و کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

حمدان با اشاره به اینکه رهبران مقاومت در حال انجام «مذاکرات دشواری» هستند و از هر طرحی که برای توقف حملات باشد، استقبال می‌کنند، در عین حال گفت: ما فقط بر سر تبادل اسرا مذاکراه نمی‌کنیم، بلکه مذاکرات ما برای توقف حملات است، ولی پاسخهای اسرائیل چیزی نیست که مقاومت خواستار آن است».

وی با تأکید بر اینکه هر توافقی که شامل توقف حملات به غزه نباشد، خواسته‌های ملت فلسطین را محقق نمی‌کند، خاطر نشان کرد: پاسخ اسرائیل به پیشنهاد پاریس، فقط موانعی ایجاد کرده است که هیچ کمکی به حصول توافق نمی‌کند.

این مقام حماس، رفتارهای نتانیاهو را «فریبکارانه» دانست و تأکید کرد: نتانیاهو هیچ اهمیتی به توافق نمی‌دهد و فقط به دنبال طولانی کردن مدت زمان جنگ است. نتانیاهو به گونه‌ای سخن می‌گوید که گویا ارتش اسرائیل موفق به برچیدن حماس در مناطق مختلف غزه شده است؛ واقعیت بر خلاف این مسئله است.

حمدان گریزی هم به حملات صهیونیستها به رفح زد و گفت: هر گونه حمله اسرائیل به رفح، صرفا اصرار به ادامه کشتار جمعی و گسترش جنایات علیه ملت ما در غزه است. آوارگان رفح مورد حملات وحشیانه‌ای قرار گرفتند که دهها شهید بر جا گذاشت.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.