وزیر دفاع آمریکا در بیمارستان بستری شد و مسئولیت های خود را به معاونش واگذار کرد.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که لوید اوستن وزیر دفاع این کشور بار دیگر به دلیل مشکل اضطراری در مثانه روانه بیمارستان شد و اکنون در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

 کمتر از یک ماه پس از مرخص شدن وزیر دفاع آمریکا از بیمارستان نظامی «والتر رید» بعد از درمان بیماری سرطان پروستات، او یک بار دیگر بستری شده است.

بعد از انتشار برخی خبرها درباره بستری شدن دوباره وزیر دفاع دولت جو بایدن در بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن دی سی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این باره بیانیه صادر و این خبر را تایید کرد.

در این بیانیه به نقل از پزشکان این بیمارستان درباره «وضعیت سلامتی» وزیر دفاع آمریکا توضیحاتی ارائه شده است. لوید آستین پس از غیبت خبرساز در پنتاگون و پس از عمل جراحی بیماری سرطان پروستات، ۲۵ دی ماه مرخص شده بود.

طبق بیانیه پنتاگون، وزیر دفاع آمریکا به بیمارستان والتر رید منتقل شد تا برای علائمی که حاکی از مشکل اضطراری مثانه است تحت معاینه قرار گیرد و مسئولان بیمارستان پس از آزمایشات، او را در بخش مراقبت‌های ویژه بستری کردند.

بستری شدن آستین در بخش مراقبت‌های پزشکی در شرایطی انجام شده که ماه گذشته پنتاگون پس از مرخص شدن او از بیمارستان گفته بود سرطان پروستات وزیر دفاع آمریکا «به خوبی و به صورت موثر» تحت درمان قرار گرفته و وضعیت او عالی است.

بیمارستان رئیس پنتاگون پس از آن خبرساز شد که به گفته مقام‌های آمریکایی، آستین خیلی دیر به جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور درباره غیبتش و تلاش برای درمانش اطلاع داده بود؛ موضوعی که انتقادات تند جمهوری‌خواهان کنگره را در پی داشت و در نهایت باعث عذرخواهی وزیر دفاع شد.

در بیانیه تازه پزشکان بیمارستان نظامی والتر رید آمده که «در حال حاضر، مشخص نیست که وزیر آستین چه مدت در بیمارستان بستری خواهد بود. انتظار نمی رود مشکل فعلی مثانه تغییری در بهبودی کامل پیش بینی شده او ایجاد کند».

به ادعای آنها، بیماری سرطان وزیر دفاع آمریکا رو به بهبودی و حال آستین «همچنان عالی» است و اطلاع رسانی درباره حال او در اسرع وقت انجام خواهد شد.

در همین حال، اوستن مسئولیت های خود را به «کاتلین هیکس» معاون خود واگذار کرده است و وزارت دفاع آمریکا تأکید کرد که هیکس در مدت زمان بستری شدن اوستن و درمان وی مسئولیت هایش را به عهده می گیرد و این مساله به کاخ سفید و کنگره اطلاع داده شده است.

در تحولی دیگر، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که برنامه ای برای برکناری اوستن از مقامش وجود ندارد و اولویت بایدن بهبود وزیر دفاع از بیماری است.

این تحولات در حالی رخ می دهد که تنش ها در خاورمیانه بالا گرفته است و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه در معرض حملات مکرر گروه های مقاومت در واکنش به حمایت مستمر واشنگتن از اسرائیل هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی لوید اوستن
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.