پیکرهای این شهدا را رژیم اشغالگر از مناطق مختلف نوار غزه به سرقت برده بود و امروز صبح از طریق گذرگاه کرم ابوسالم تحویل داده بود.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری وفا،  پیکرهای 100 شهید فلسطینی مجهول الهویه در یک گور دسته جمعی در رفح دفن شدند.

پیکرهای این شهدا را رژیم اشغالگر از مناطق مختلف نوار غزه به سرقت برده بود و امروز صبح از طریق گذرگاه کرم ابوسالم تحویل داده بود.

این پیکرها را ارتش رژیم اشغالگر  در زمان حمله به مناطق مختلف نوار غزه از مقبره ها و بیمارستان ها به سرقت برده بود.

منابع پزشکی فلسطینی گفتند که معاینه پیکرها نشان می دهد که رژیم اشغالگر اعضای بدن های برخی از شهدا را به سرقت برده است.

شهدای باریکه غزه در قبر هم از شر اشغالگران صهیونیستی در امان نیستند.

در محله التفاح در شهر غزه، عکاس خبرگزاری فرانسه نظامیان اشغالگر را در حال نبش قبر مشاهده کرد که بقایای پیکرهای پیچیده شده در کفن را در کنار قبر و روی زمین گل آلود می‌انداختند.

شواهد نشان می‌دهد شهدای فلسطینی در باریکه غزه پس از مرگ هم از دست نظامیان صهیونیست آرامش ندارند و پیکرشان در امان نیست.

با افزایش تعداد شهدا اهالی غزه ناگزیرند با عجله شهدای خود را در قبور دسته جمعی دفن کنند تا هنگام خاکسپاری شهدا در معرض گلوله‌های نظامیان اشغالگر قرار نگیرند. فلسطینیان ناچارند در محوطه بیمارستان‌ها و مدارس، با ریختن خاک بر روی پیکرهای مطهر شهدا، آنها را سریع به خاک سپارند.

با این حال نظامیان اشغالگر صهیونیست همچنان به تعقیب و آواره کردن فلسطینی‌ها اعم از زنده و مرده ادامه می دهند و با نبش قبر شهدای فلسطینی، اعضای بدن آنها را سرقت نموده و باقیمانده پیکرها را روی زمین رها می‌کنند.

پیشتر نیز رژیم صهیونیستی به هتک حرمت و نبش قبر فلسطینیان در باریکه غزه اعتراف کرده بود.

وزارت امور مذهبی در باریکه غزه می‌گوید: «ارتش اشغالگر در جریان جنگ غزه از 7 اکتبر 2023 تاکنون، بیش از دو هزار قبر را در بیست قبرستان رسمی و غیر رسمی اعم از قبور کنار خیابان و داخل بیمارستان‌ها، تخریب کرده است.»

 این در حالی است که وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای تجاوز رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 26 هزار و 751 شهید رسید.

شمار زخمی ها در نوار غزه در همین مدت نیز به 65هزار و 636 نفر رسید.

وزارت بهداشت نوار غزه تأکید کرد که ارتش رژیم اشغالکر در 24 ساعت گذشته 13 جنایت مترکب شد که در اثر آن 114 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و 249 شهروند دیگر نیز زخمی شدند.

دفاع شهری در نوار غزه نیز تأکید کرد که ارتش رژیم اشغالگر یک منطقه مسکونی را در تل الهوی و مناطق غرب شهر غزه منفجر کرده و با خاک یکسان کرد. نیروهای رژیم اشغالگر همچنین جبالیا در شمال نوار غزه را بمباران کردند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.