قابل توجه این است که حتی شرکت های حمل و نقل بین المللی که هیچ ارتباطی با اسرائیل و آمریکا ندارند هم ترجیح می دهند از دریای سرخ عبور نکنند.به طور مثال کشتی های چینی در معرض تهدید نیستند ولی مسیرهای جایگزین را انتخاب می کنند.

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، « الکساندر نازاروف » کارشناس  روس تأکید کرد که عبور کشتی از طریق کانال سوئز  در پی تنش در دریای سرخ 40 درصد کاهش یافته است و پیامدهای این کاهش در میان مدت ادامه خواهد یافت.

نازاروف تصریح کرد که با آوردن کشتی های جنگی به تنگه«باب المندب» نمی توان تهدید حوثی ها را از بین برد و این چیزی است که حملات اخیر آمریکا به یمن نیز آن را ثابت کرده است.

وی در ادامه گفت: این تنش  دارای پیامدهای میان مدت است و تأثیر اقتصادی آن کاملا روشن است به طوری که عبور کشتی ها از کانال سوئز 40 درصد کاهش یافته است و  واردات اروپا از طریق دریا به پایین تر از دوران شیوع ویروس کرونا رسیده است.

نازاروف در ادامه تأکید کرد: تهدیدات حوثی ها  بسیار خطرناک تر از دزدان دریایی سومالی در منطقه است زیرا حوثی ها نه یک باند که یک قدرت نظامی کامل هستند.

وی اشاره کرد که بیشتر شرکت های بیمه در جهان دیگر  حاضر نیستند که کشتی هایی را  بیمه کنند که از تنگه باب المندب عبور می کنند و این به شکل اساسی بر مصر و کشورهای اروپایی تأثیر می گذارد.

در همین حال، گروه واردات و صادرات «آسیا» تأکید کرده است که تأثیر تنش در دریای سرخ بر حمل و نقل دریایی باعث افزایش بهای بیمه کشتی هایی می شود که به شکل عمده از  کانال سوئز عبور می کنند.

این گروه تصریح کرد که شرکت های حمل و نقل بیشتری راه جایگزین دماغه امیدنیک را انتخاب می کنند و در نهایت از دریای سرخ اجتناب می کنند.

این گروه تأکید کرد که:قابل توجه این است که حتی شرکت های حمل و نقل بین المللی که هیچ ارتباطی با اسرائیل و آمریکا ندارند هم ترجیح می دهند از دریای سرخ عبور نکنند.به طور مثال کشتی های چینی در معرض تهدید نیستند ولی مسیرهای جایگزین را انتخاب می کنند.

مسیر دماغه امید نیک مدت انتقال کالا را نزدیک به 10 روز و هزینه حمل و نقل را به میزان هزار دلار برای هر کانتیر افزایش می دهد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.