تیپ ۷۲ ارتش روسیه قبلا نیز با مشکلاتی مواجه شده بود. کارشناسان آمریکایی آن را "نماد مشکلات ارتش روسیه" توصیف کردند، زیرا تاکنون سه شکست سخت را در جنگ متحمل شده است.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آلمان، اوکراین از انهدام کامل تیپ ۷۲ ارتش روسیه در روستای آندریفکا خبر داده است. به نظر می‌رسد نبرد بر سر این روستا برای ارتش روسیه ویرانگر و خونین بوده است. مقام‌های روسی تا کنون درباره ادعای اوکراین اظهارنظر نکرده‌اند.

ارتش اوکراین روز شنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) اعلام کرد، تیپ ۷۲ روسیه به طور کامل توسط نیروهای اوکراینی محاصره و منهدم شده است. طبق داده‌های ارتش اوکراین عقب‌نشینی برای سربازان روس‌ غیرممکن بوده است.

این اطلاعات را تیپ سوم ارتش اوکراین در کانال تلگرامی خود منتشر کرد. طبق این گزارش روستای آندریفکا در یک "عملیات برق‌آسا" آزاد و به تصرف نیروهای اوکراینی درآمده است.

تیپ سوم  در کانال تلگرامی خود گزارش داده است که ستاد فرماندهی تیپ ۷۲ ارتش روسیه متلاشی شده و شمار زیادی از سربازان آن اسیر شده‌اند.

به گفته اوکراینی‌ها انهدام تیپ ۷۲ در موقعیت دفاعی روسیه در جنوب باخموت خلا ایجاد می‌کند و اوضاع را برای ارتش روسیه پیچیده‌ترخواهد کرد.

روسیه هنوز درباره این ادعای اوکراین اظهارنظر نکرده‌ است.

"نماد مشکلات ارتش روسیه"

تیپ ۷۲ ارتش روسیه قبلا نیز با مشکلاتی مواجه شده بود. کارشناسان آمریکایی آن را "نماد مشکلات ارتش روسیه" توصیف کردند، زیرا تاکنون سه شکست سخت را در جنگ متحمل شده است.

در ماه مه سال جاری اعلام شده بود که این تیپ توسط ارتش اوکراین در جریان نبرد بر سر باخموت منهدم شده است. ارتش اوکراین در آن زمان اعلام کرد که نیروهای تیپ ۷۲ مواضع خود در حومه جنوب غربی باخموت رارها کرده‌اند.

کارشناسان نظامی بریتانیا در آن زمان تائید کرده بودند که عقب‌نشینی بخش‌هایی از تیپ ۷۲ ارتش روسیه از منطقه‌ای در شهر باخموت در شرق اوکراین با آشفتگی و هرج‌ومرج همراه بوده است. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.