سریال پرنس هری در مقابل سلطنت بریتانیا این هفته با سر و صدایی که پیرامون انتشار کتاب خاطرات او به نام «ذخیره» (Spareمنتشر شد، ادامه یافت. محتویات کتاب به بیرون درز کرد و گزیده‌هایی از مصاحبه‌های آتی او با «60 دقیقه» و ITV حکایت‌های عجیبی را ارائه کرد و تنش شدید بین دوک و همسرش مگان مارکل و خانواده سلطنتی را تشدید کرد.

به گزارش جماران به نقل از سی ان ان علاقه عمومی به خانواده سلطنتی در بالاترین حد خود قرار دارد - به لطف هر دو رویداد دنیای واقعی از جمله از دست دادن ملکه الیزابت دوم، تاجگذاری قریب الوقوع پدر هری، پادشاه چارلز سوم و استعفای نخست وزیر سابق لیز تراس، و محبوبیت وحشیانه سریال های تخیلی مانند «تاج» - و هری و مگان مطمئناً از آن بهره می برند. در همین حال خانواده سلطنتی از جمله ویلیام سکوت کرده اند.
221027072057-prince-harry-memoir

برای آنها خوب است. جایی که هری ممکن است زمانی به خاطر تحمل یک عمر "ذخیره" بودن - برادر کوچکتر از دو برادر، که اکنون پنجمین در صف تاج و تخت است (پس از خواهرزاده 7 ساله خود، پرنسس شارلوت) - احساس همدردی کرده باشد - همدلی کوتاه است هری و مگان خانواده سلطنتی را در میان شکایت هایی مبنی بر اینکه آنها زندگی خصوصی را به عنوان "افراد عادی" ترجیح می دهند، ترک کردند و دیگر نمی خواستند توجه رسانه ها به خانواده سلطنتی، از جمله روزنامه ها، جلب شود. هری در بخشی از مصاحبه ای که در آینده انجام می شود به آی تی وی گفت: «من خانواده می خواهم. »

در میان ادعاهای شایعه‌آمیز که هری در فیلم «Spare» به برادرش می‌گوید، جزئیات درگیری فیزیکی بین آن دو است که در طی آن ویلیام هری را به زمین کوبید و او را خراشیده و کبود کرد و ادعا کرد که ویلیام و همسرش کیت میدلتون کسانی که مسئول تشویق لباس جنجالی نازی هری در سال 2005 بودند. افشاگری ها در "Spare" همچنین نشان دهنده رابطه مگان با کیت بود، از جمله این ادعا که کیت از مگان خواست که یک بار عذرخواهی کند که گفته بود "مغز کودک" دارد. کاخ باکینگهام بارها از اظهار نظر درباره این کتاب خودداری کرده است.

از طریق این افشاگری‌ها، آنچه ما می‌بینیم این است که برادر کوچکی ناامید است تا با یک عمر احساس حقارت مقابله کند، اما این کار را به کثیف‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهد. و خوب، به نظر رقت انگیز است.

رقابت بین کودکان امری رایج است و رقابت خواهر و برادری بین برادران بسیار رایج تر است، به خصوص زمانی که فقط دو نفر از آنها وجود داشته باشد. مطمئناً، بیشتر آنها در خانواده‌هایی با سلسله مراتبی به دنیا نمی‌آیند که مکان دقیق آنها را به آنها یادآوری کند. اما اختلافات برادرانه در طول زمان وجود داشته است و الهام بخش آثار هنری بی شماری در همه زمینه ها (بیشتر آنها تراژدی) بوده است. هری خاص نیست - او یکی از رایج ترین درام های طبیعت بشر است.

او همچنین یک قربانی و بی تقصیر نیست. در حالی که از زمان شروع وصلت آنها در مورد تأثیر مگان بر جدایی هری از خانواده بسیار ساخته شده است، تا به حال مشخص است که او مجروح شده به دنبال چیزی است که نیاز دارد: کسی که به او کمک کند تا از خانواده اش جدا شود و شاید کسی که از خانواده حمایت کند. و عصبانیت او را درک کرد. او آن را در او یافت، زنی که جاه طلبی او را به عنوان یک بازیگر سوق داد و زندگی خانوادگی خود شامل روابط جنجالی با خواهر ناتنی و پدرش بود. زنی که از ابراز وجود واهمه نداشت، حتی از سلطنت.

واضح است که هری و مگان را این حرفها نجات نمی‌دهند. در واقع، از طریق مکاشفه‌های هری، اکنون می‌توان بیشترین همدلی را با ویلیام احساس کرد، مردی که از بدو تولد، با سرنوشت مشخصی بزرگ شد و برخلاف هری، انتخاب‌های کمی داشت.

ویلیام پادشاه خواهد شد و هری نه. اما اینکه آیا این چیزی است که ویلیام می‌خواهد، یا چیزی است که او در عوض از روی وظیفه میهن‌پرستانه و خانوادگی انجام می‌دهد، ناشناخته است. دلیلش این است که ویلیام راه بلند سکوت را در پیش گرفته است.

اکنون، هری در حال عقب نشینی با ماشینی است که او را به تنها راهی که می داند - و احتمالاً این کار را انجام می دهد زیرا این تنها راهی است که می داند چگونه می تواند پول خود را به دست آورد و مستقل زندگی کند. او به عنوان یک کودک و جوانتر احساس استثمار می کرد. او اکنون به نوبه خود از خانواده خود سود می برد (و در این فرآیند مقدار زیادی پول به دست می آورد).

شاید روزی از هری به عنوان هری بشنویم، مردی واقعاً مستقل از خانواده سلطنتی که او بارها و بارها ادعا کرده است که به شدت می خواهد جدا شود. تا آن زمان، احتمالاً می‌توانیم انتظار بیشتری از همان منفی‌گرایی، سرزنش، ناپختگی و قربانی شدن داشته باشیم - ویژگی‌هایی که در واقع برای یک خانواده سلطنتی نامناسب هستند. اما، پس، هری دیگر یکی نیست.

با وجود شکستگی روابط بین دو برادر، شاهزاده هری به کوپر گفت که ویلیام را "عمیقا" دوست دارد.
230106092236-05-william-harry-lead

«من و برادرم همدیگر را دوست داریم. دوک ساسکس گفت: من او را عمیقا دوست دارم. دردهای زیادی بین ما دو نفر بوده است، به خصوص در شش سال گذشته.»

او افزود که هیچ چیزی که نوشته است «هیچوقت به قصد صدمه زدن به خانواده من نبوده است».

شاهزاده هری گفت: «اما تصویری کامل از وضعیت در دوران بزرگ شدن ما ارائه می دهد و همچنین این ایده را که به نوعی همسرم کسی بود که رابطه بین این دو برادر را نابود کرد، از بین می برد.

هری تا زمان تولد فرزندان ویلیام پس از ویلیام در ردیف بعدی تاج و تخت بریتانیا قرار داشت - اکنون او پنجمین خط جانشینی است.

روابط تیره بین برادران موضوع رایج گزیده‌هایی از کتاب و مصاحبه‌های رسانه‌ای هری بوده است که اختلافات عمیق بین خواهر و برادر را آشکار می‌کند.

غم و اندوه هری پس از مرگ مادرش

در هر دو مصاحبه، شاهزاده هری در مورد نحوه شکار مادرش توسط پاپاراتزی ها صحبت کرد، و به یاد می آورد شبی که پدرش به او گفت که پرنسس دایانا بر اثر جراحات وارده در یک تصادف رانندگی فوت کرده است.

من واقعاً به این فکر می کنم که او چند ساعت بیدار بوده است. و دلسوزی که من برای او دارم، به عنوان پدر و مادری که مجبورم ساعت‌های بسیار زیادی با او بنشینم و با دوستانش تماس بگیرم و تلاش کنم که این کار را انجام دهم، لعنتی چگونه می‌توانم این را برای دو پسرم بشکنم؟»

هری گفت که او هرگز نمی خواهد خود را مجبور به انجام همین کار بیابد.

من نمی خواهم تاریخ تکرار شود. من نمی خواهم یک پدر مجرد باشم. و من مطمئناً نمی‌خواهم فرزندانم بدون مادر یا پدر زندگی کنند.»

دایانا در سال 1997 هنگامی که ماشینی که او با آن سفر می کرد در داخل تونل پاریس تصادف کرد کشته شد. شاهزاده هری در آن زمان 12 ساله بود. او به کوپر گفت که خاطراتش از روزهای بعد مبهم است، اما به یاد می آورد که انبوهی از مردم را در خارج از کاخ باکینگهام دید که برای تسلیت آمده بودند.

او گفت: «فکر می‌کنم عجیب است، زیرا من و ویلیام را در حال لبخند زدن می‌بینم. من احساس گناهی را به یاد می‌آورم... این واقعیت که افرادی که با آنها ملاقات می‌کردیم احساسات بیشتری از ما نشان می‌دادند، شاید بیشتر از آنچه که ما احساس می‌کردیم.»

شاهزاده هری به کوپر گفت که او "نپذیرفت که او رفته است" و "شاید سالها" معتقد بود که او تصمیم گرفته است ناپدید شود.

دوک گفت که تنها زمانی گریه کرد که تابوت مادرش به زمین رفت. او گفت: «این اولین باری بود که من واقعا گریه کردم... هیچ وقت دیگری نبود.

مرگ ملکه

شاهزاده هری همچنین رویدادهای مربوط به مرگ مادربزرگش، ملکه الیزابت دوم را که در 8 سپتامبر در قلعه بالمورال درگذشت، یادآوری کرد. دوک در یک مراسم خیریه در لندن بود که کاخ اعلام کرد که ملکه تحت نظارت پزشکی است.

"از برادرم پرسیدم - گفتم: "برنامه شما چیست؟ تو و کیت چطور به آنجا می آیی؟» و سپس، چند ساعت بعد... همه اعضای خانواده که در منطقه ویندزور و آسکوت زندگی می‌کنند، با هم در هواپیما می‌پریدند، هواپیمایی با 12، 14، شاید 16 صندلی.» "من دعوت نشدم."

او به یاد می آورد که پس از مرگ ملکه در اتاق خوابش با ملکه وقت گذرانده بود.

"من واقعا برای او خوشحال بودم. چون زندگی را تمام کرده بود او زندگی را به پایان رسانده بود و شوهرش منتظر او بود. شاهزاده هری گفت و هر دو با هم دفن می شوند.

تصمیم برای نوشتن کتاب و عواقب خانواده

دوک ساسکس همچنین درباره تصمیم خود برای نوشتن این کتاب به برادبی از ITV گفت: «38 سالی که داستان من توسط افراد مختلف روایت می‌شود، با چرخش و تحریف عمدی، زمان خوبی برای گفتن داستانم و توانایی آن بود. برای خودم بگویم من واقعاً از اینکه این فرصت را داشتم که داستانم را تعریف کنم واقعاً سپاسگزارم زیرا این داستان من برای گفتن است.»

شاهزاده هری خاطرنشان کرد که در شش سال گذشته تلاش کرده است تا نگرانی های خود را با خانواده اش به طور خصوصی حل کند.

هرگز نیازی به رسیدن به این نقطه نبود. من مکالمه داشته ام، نامه نوشته ام، ایمیل نوشته ام، و همه چیز این است که "نه، تو، این چیزی نیست که اتفاق می افتد." تو، تو داری تصورش می کنی،» او گفت. «این واقعاً سخت است. و اگر متوقف می شد، تا جایی که من به همراه همسر و پسرم از ترس جان خود از کشور خود گریختم، شاید این طور دیگری رقم می خورد. سخت است."

دوک گفت که او خواهان آشتی است، اما ابتدا باید مقداری مسئولیت پذیری در رابطه با خانواده اش وجود داشته باشد.

شاهزاده هری قبلاً دخالت مداوم رسانه ها را به عنوان یک عامل استرس زا برای او و همسرش مقصر دانسته بود که در نهایت به تصمیم آنها برای کناره گیری از اعضای شاغل خانواده سلطنتی در سال 2021 منجر شد.

در یک مستند شش قسمتی از نتفلیکس که ماه گذشته منتشر شد، این زوج گفتند حملات مطبوعاتی، عدم اقدام قصر برای جلوگیری از آنها و افزایش سوء ظن زوجین مبنی بر اینکه خانواده سلطنتی واقعاً رسانه ها را تغذیه می کنند، مگان را به مکانی تاریک سوق داد.

شاهزاده هری به برادبی از ITV گفت: «وقتی همه شواهد جمع می‌شوند، نمی‌توانید به من بگویید که من دچار توهم و پارانوئید هستم، زیرا من واقعاً از آنچه قرار است برایم بیفتد وحشت داشتم.

و سپس ما یک دوره انتقال 12 ماهه داریم و همه دو برابر می شوند. همسرم تجربه اش را به اشتراک می گذارد. و به جای عقب نشینی، هم این موسسه و هم رسانه های تبلیغاتی در بریتانیا، هر دو دو برابر شدند.»

با این حال، دوک گفت، "بخشش 100٪ یک احتمال است."

«احتمالاً افراد زیادی هستند که پس از تماشای مستند و خواندن کتاب، بروند، چگونه می‌توانید خانواده‌تان را به خاطر کاری که انجام داده‌اند ببخشید؟ مردم قبلاً این را به من گفته اند. و من گفتم بخشش 100% یک احتمال است چون دوست دارم پدرم را پس بگیرم. من دوست دارم برادرم را برگردانم. در حال حاضر، من آنها را نمی شناسم، به همان اندازه که آنها احتمالاً من را نمی شناسند،" شاهزاده هری گفت.

روز دوشنبه، مصاحبه دوک با مایکل استراهان، مجری برنامه «صبح بخیر آمریکا» در برنامه ABC پخش می‌شود و بعد از ظهر یک برنامه ویژه نیم ساعته در ABC News Live پخش می‌شود. و علاوه بر این، دوک ساعاتی پس از انتشار کتابش در روز سه‌شنبه، در «نمایش دیرهنگام با استفان کولبرت» حضور خواهد داشت.

شایان ذکر است:روزنامه گاردین در آستانه انتشار کتاب جنجالی خاطرات شاهزاده هری با عنوان «ذخیره» (Spare)، حالا کاریکاتوری در این ارتباط را هم منتشر کرده است.

طبق بیانیه ناشر کتاب، شاهزاده هری کتاب خاطراتش با عنوان «ذخیره»(Spare) را رسما در دهم ژانویه سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد کرد. با این همه بنا بر اعلام رویترز، نسخه هایی از این کتاب در اسپانیا، پنج روز قبل از تاریخ عرضه رسمی آن، به فروش رسیده است و مردم و مطبوعات در حال ربودن نسخه هایی از آن هستند.

روزنامه گاردین هم در خبری اعلام است که نسخه ای از کتاب خاطرات شاهزاده هری را دیده است و در لابه لای این خاطرات او ادعا کرده که برادرش پرنس ویلیام در حمله ای فیزیکی، یقه اش را گرفته، گردنبندش را پاره کرده و او را به زمین انداخته است.

این کتاب در ابتدا قرار بود اواخر سال ۲۰۲۲ منتشر شود که به تاخیر افتاد.

«هری» و همسرش «مگان» که با عنوان رسمی «دوک و دوشس ساسکس» شناخته می‌شوند، در اوایل سال ۲۰۲۰ از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کردند و به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند.

کاریکاتور گاردین که توسط بن جنینگز کشیده شده است، واکنش پادشاه انگلیس به کتاب جنجالی خاطرات هری را نشان می دهد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.