شش سال از اظهارنامه مالیاتی فدرال دونالد ترامپ که در روز جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور سابق در اولین و آخرین سال ریاست‌جمهوری خود، مالیات بر درآمد فدرال بسیار کمی پرداخت کرده است، و ادعا می‌کند که زیان‌های هنگفتی که به محدود کردن صورت‌حساب مالیاتی او کمک کرده است، در میان افشاگری‌های دیگر.

به گزارش جماران به نقل از سی ان ان این گزارش‌ها که مدت‌ها محرمانه بود، روز جمعه توسط کمیته راه و روش مجلس برای عموم منتشر شد که اوج نبرد بر سر افشای آن‌ها بود که به دیوان عالی کشور رفت. آنها گزارش صادر شده از کمیته مشترک مالیات را تأیید می کنند که ترامپ قبل و در طول دوره ریاست جمهوری خود متحمل ضررهای زیادی شده است که برای کاهش یا حذف عملا بار مالیاتی خود انجام داده است. به عنوان مثال، بازده او نشان می دهد که او 105 میلیون دلار ضرر در سال 2015 و 73 میلیون دلار در سال 2016 داشته است.

هزاران صفحه سند از اظهارنامه مالیاتی فدرال شخصی و تجاری رئیس جمهور سابق - که از سال های 2015 تا 2020 را شامل می شود - شبکه پیچیده ای از داده های خام را در مورد امور مالی ترامپ ارائه می دهد و سؤالات زیادی را در مورد ثروت و درآمد او مطرح می کند که می تواند هر دو مورد پیگیری قرار گیرد. توسط حسابرسان و مخالفان سیاسی ترامپ.

در اینجا نکات کلیدی از اسناد بررسی شده توسط سی ان ان آورده شده است:

بازگشت مطالبات مشکوک مالیاتی را روشن می کند

گزارش‌های ترامپ همچنین نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور سابق چندین ادعا را مطرح کرده است که حسابرسان ممکن است آنها را زیر سوال ببرند.

کمیته مشترک مالیات که این اظهارنامه ها را بررسی کرد، اعلام کرد که ترامپ تعداد زیادی اقلام مشکوک را در اظهارنامه های مالیاتی خود ادعا کرده است، از جمله مبالغ سودی که او ادعا می کند از وام هایی به فرزندانش دریافت کرده است که کمیته دو حزبی گفت می تواند نشان دهنده آن باشد. ترامپ در حال پنهان کردن هدایا بود.

JCT استدلال می کند که یک حسابرس باید قراردادهای وامی که ترامپ با فرزندانش بسته است، از جمله نرخ بهره را بررسی کند. برای مثال، اگر سودی که ترامپ ادعا می‌کند از فرزندانش دریافت کرده است، به نرخ بازار نبود، می‌توان آن را هدیه‌ای برای مقاصد مالیاتی در نظر گرفت و او را ملزم به پرداخت نرخ مالیات بالاتر بر روی این پول کرد.

به عنوان مثال، ترامپ در هر سال ریاست جمهوری خود مدعی شد که دقیقاً 18000 دلار سود بابت وامی که به دخترش ایوانکا ترامپ داده و 8715 دلار سود از پسرش دونالد ترامپ جونیور دریافت کرده است. در سال های 2017 تا 2019 ترامپ گفت دقیقاً 24000 دلار از پسرش اریک ترامپ دریافت کرد و اریک در سال 2020 به او 19605 دلار سود پرداخت کرد.

JCT در گزارش خود گفت که آیا این وام ها معاملات کاملاً واقعی بوده اند یا این که آیا این نقل و انتقالات هدایای پنهانی بوده که می تواند باعث مالیات بر هدیه و عدم امکان کسر بهره توسط وام گیرندگان مرتبط شود.

مارتین شیل، مامور ویژه نظارتی سابق واحد تحقیقات جنایی IRS گفت: «علاقه به اعداد دور غیرعادی است – بسیار نادر است. "یک حسابرس می خواهد پرداخت ها، قراردادهای وام و نرخ بهره را ببیند."

همچنین سؤالاتی در مورد بازده های ترامپ وجود دارد که مقدار یکسانی از هزینه ها و درآمدهای شرکت را فهرست می کند.

به عنوان مثال، در سال 2017، ترامپ ادعا کرد که شرکت DJT Aerospace LLC، که هلیکوپتر شخصی ترامپ را اداره می کند، 42965 دلار درآمد داشته است. همچنین دقیقاً همان مقدار - 42,965 دلار - را در هزینه ها ادعا کرد. به عبارت دیگر، هر دلار - به دلار - که شرکت به دست آورده بود با هزینه های شرکت مانند حقوق و دستمزد، سوخت و سایر موارد نفی می شد. این باعث شد شرکت با درآمد صفر - و چیزی برای مالیات.

شیل گفت: «مجموع هزینه‌ها برابر با درآمد کل یک غیرممکن آماری است. "این اتفاق نمی افتد."

JCT در گزارش خود چندین سوال مشابه را مطرح کرد. به عنوان مثال، اشاره شد که حسابرسان IRS در حال بررسی چندین مورد به اصطلاح بزرگ و غیرعادی مشکوک در اظهارنامه های مالیاتی ترامپ بودند که تنظیم کننده از ترامپ می خواست برای حمایت از ادعاهای خود شواهدی ارائه دهد.

انتشار پس از سال ها مبارزه صورت می گیرد

تنها چند هفته پیش پس از یک نبرد حقوقی طولانی که نزدیک به چهار سال به طول انجامید، این بازگشت توسط کمیته راه ها و ابزارهای دموکرات به دست آمد. این کمیته هفته گذشته به انتشار اظهارنامه های مالیاتی رای داد، اما انتشار آنها به تعویق افتاد تا اطلاعات شخصی حساس مانند شماره های تامین اجتماعی حذف شود.

انتشار اظهارنامه های مالیاتی به دنبال پیگیری اسنادی است که معمولاً به طور داوطلبانه توسط روسای جمهور گذشته ایالات متحده منتشر شده بود. ترامپ و تیم حقوقی او به طور مداوم به دنبال مخفی نگه داشتن اظهارنامه های وی بودند، با این استدلال که کنگره هرگز از اختیارات قانونگذاری خود برای درخواست اظهارنامه مالیاتی رئیس جمهور استفاده نکرده است، که ترامپ گفت که می تواند پیامدهای گسترده ای داشته باشد.

ترامپ پس از انتشار بیانیه‌ای گفت: «دموکرات‌ها هرگز نباید این کار را می‌کردند، دادگاه عالی هرگز نباید آن را تأیید می‌کرد و این امر به اتفاقات وحشتناکی برای بسیاری از مردم منجر خواهد شد.»

اظهارنامه‌های مالیاتی ترامپ بار دیگر نشان می‌دهد که چقدر موفق بوده‌ام و چگونه توانسته‌ام از استهلاک و کسر مالیات‌های مختلف به عنوان انگیزه‌ای برای ایجاد هزاران شغل و سازه‌ها و شرکت‌های باشکوه استفاده کنم.»

سایر جمهوری‌خواهان نیز از تلاش‌های دموکرات‌ها برای پیگیری اظهارنامه‌های مالیاتی به عنوان سیاسی انتقاد کردند و کوین بردی، نماینده تگزاس - محافظه‌کار ارشد کمیته - گفت که این آزادی به منزله «یک سلاح سیاسی خطرناک جدید است که بسیار فراتر از رئیس‌جمهور سابق می‌رسد و دهه‌ها را سرنگون می‌کند». حفاظت از حریم خصوصی برای آمریکایی های عادی که از زمان اصلاحات واترگیت وجود داشته است.

در جریان جلسه پشت درهای بسته کمیته در هفته گذشته، جمهوری‌خواهان هشدار دادند که انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی ترامپ توسط دموکرات‌ها می‌تواند به محض کنترل جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان در سال آینده منجر به تلافی شود - مانند پیگیری مالیات‌های پسر جو بایدن، هانتر بایدن.

من افراد بی‌شماری داشتم که به من چیزهایی را می‌گفتند که نگران معاملات خانوادگی پرزیدنت بایدن بودند و اینکه چگونه معتقد بودند که او و خانواده‌اش به دلیل قدرت سیاسی‌اش ثروتمند شده‌اند. بر اساس گزیده‌هایی که جمهوری‌خواهان از این نشست منتشر کردند، نماینده جیسون اسمیت، نماینده جمهوری‌خواه میسوری، گفت: آنها برای نظارت و پاسخگویی در مورد آن التماس می‌کنند. «آیا ما باید همه اینها را پایین بیاوریم؟ آیا این همان چیزی است که همه شما آرزوی انجام آن را دارید؟»

گزارش ها نشان می دهد که او در زمان ریاست جمهوری دارای حساب های بانکی خارجی بوده است

اظهارنامه های مالیاتی او نشان می دهد که ترامپ از داشتن حساب های بانکی خارجی بین سال های 2015 تا 2020، از جمله حساب بانکی در چین بین سال های 2015 تا 2017 خبر داد.

ترامپ موظف بود این حساب ها را به شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) گزارش کند. پرونده ها نشان می دهد که رئیس جمهور سابق حساب های بانکی خارجی در کشورهایی مانند بریتانیا، ایرلند و چین داشته است.

آلن گارتن، وکیل سازمان ترامپ در آن زمان گفت: حساب بانکی چین، که توسط نیویورک تایمز در سال 2020 گزارش شد، با فشارهای تجاری مدیریت هتل های بین المللی ترامپ در این کشور مرتبط بود.

افشای معاملات تجاری در چین در سال 2020 زمانی رخ داد که کمپین ترامپ در پی آن بود که بایدن را "عروسک خیمه شب بازی" چین نشان دهد. اظهارنامه مالیات بر درآمد و افشای مالی بایدن هیچ معامله تجاری یا درآمدی از چین را نشان نداد.

این گزارش ها همچنین نشان می دهد که ترامپ در سال 2017، در اولین سال ریاست جمهوری خود، مالیات های خارجی بیشتری نسبت به مالیات بر درآمد فدرال آمریکا پرداخت کرده است.

در سال 2017، ترامپ تنها 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده را به دلیل زیان‌های بزرگی که در سال‌های گذشته ادعا کرده بود، پرداخت کرد و تقریباً تمام بدهی مالیاتی آمریکا را نفی کرد. با این حال ترامپ در آن سال نزدیک به یک میلیون دلار مالیات به کشورهای خارجی پرداخت کرد.

این واقعیت که ترامپ مالیات های خارجی پرداخت کرده است به خودی خود تعجب آور نیست، اما نشان می دهد که چگونه شرکت ها و منافع تجاری ترامپ در سراسر جهان گسترده شده است و چگونه آن مشاغل تابع قوانین و مقررات مالیاتی محلی هستند.

ترامپ در اظهارنامه مالیاتی خود درآمد، مالیات، هزینه یا سایر موارد مالی قابل توجه در آذربایجان، پاناما، کانادا، هند، قطر، کره جنوبی، بریتانیا، چین، جمهوری دومینیکن، امارات متحده عربی، فیلیپین، گرانادا را فهرست کرده است. ، قلمرو ایالات متحده پورتوریکو، گرجستان، اسرائیل، برزیل، سنت مارتن، مکزیک، اندونزی، ایرلند، ترکیه، و سنت وینسنت.

ترامپ در سال 2020 مدعی هیچ کسر خیریه نشد

ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود متعهد شد که تمام حقوق 400 هزار دلاری خود را هر سال به امور خیریه اهدا کند. او مکرراً از اهدای بخش‌هایی از دستمزد فصلی خود به سازمان‌های دولتی مختلف می‌بالید.

ترامپ در مارس 2019 در توییتی نوشت: «در حالی که مطبوعات دوست ندارند در مورد آن بنویسند و من نیازی به آنها ندارم، من حقوق سالانه 400000 دلاری خود در ریاست جمهوری را در طول سال به آژانس های مختلف اهدا می کنم.

اگر او حقوق سال 2020 خود را اهدا می کرد، آن را بابت مالیات خود مطالبه نمی کرد. در میان شش سال اظهارنامه مالیاتی که کمیته راه و روش مجلس نمایندگان منتشر کرد، سال 2020 تنها سالی بود که در آن ترامپ هیچ کمکی به امور خیریه ذکر نکرد.

اقتصاد ترامپ در سال 2020 ضربه قابل توجهی را متحمل شد، احتمالاً در نتیجه همه گیری همه گیر و عدم تقاضا برای تعطیلات و اقامت در هتل های وی. ترامپ در سال‌های 2018 و 2019 کمک‌های مالی زیادی را به خیریه‌ها گزارش کرد که به کاهش بدهی میلیون‌ها دلاری او در آن سال‌ها کمک کرد.

اما ترامپ در سال 2020 زیان تعدیل شده 4.8 میلیون دلاری را ثبت کرد که به تنهایی تعهد مالیات بر درآمد فدرال او را از بین برد. ترامپ در سال 2020 0 دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرد.

کمیته مشترک مالیات سوالاتی را در مورد صحت برخی از کسرهای خیریه عظیمی که ترامپ در اظهارنامه های مالیاتی سال های گذشته ادعا کرده بود، از جمله هدایای نقدی بزرگ و غیرمستند مطرح کرد. ترامپ همچنین در سال 2015 برای اهدای 158 هکتار از ملک 212 هکتاری خود به نام Seven Springs در قلعه شمالی نیویورک، 21.1 میلیون دلار کسر کرد. این کمک مالی که به یک تراست زمین انجام شده است، تمرکز تحقیقات جنایی دادستان منطقه منهتن در مورد امور مالی سازمان ترامپ است.

به نظر می رسد قانون مالیاتی خود ترامپ در سال 2017 مبلغی را که او می توانست از صورت حساب مالیاتی کسر کند، کاهش داده است.

ترامپ مدعی شد که طرح مالیاتی جمهوری‌خواهان در سال 2017 که او از آن حمایت کرد و امضا کرد، برای او و خانواده‌اش «هزینه‌ای» تمام کرد. مشخص نیست که اینطور بوده است، اما به نظر می رسد که مبلغی را که او می تواند در بخشی از اظهارنامه مالیاتی پیچیده خود مطالبه کند، محدود کرده است.

قانون مالیات در سال 2017، کسر مالیات ایالتی و محلی، معروف به SALT را به 10000 دلار در سال محدود کرد. در سال‌های گذشته، بایگانی‌های مالیاتی مجاز به کسر بیشتر از پرداخت‌های نمک خود بودند. اگرچه این قانون در سال 2017 تصویب شد، اما تا سال مالیاتی 2018 اعمال نشد.

در سال 2018، ترامپ 10.5 میلیون دلار مالیات ایالتی و محلی را فهرست کرد، اما می‌توانست تنها 10000 دلار از آن را از مالیات خود کسر کند. در سال 2019، ترامپ 8.4 میلیون دلار نمک پرداخت کرد اما سقف آن به 10000 دلار محدود شد. و در سال 2020، ترامپ گفت که 8.5 میلیون دلار نمک پرداخت کرده است اما حداکثر 10000 دلار مجاز را ادعا کرده است.

در مقایسه، در سال های 2016 و 2017، ترامپ توانست به میزان قابل توجهی از مالیات های ایالتی و محلی کسر کند. به عنوان مثال، در سال‌های 2016 و 2017، او هر سال 5.2 میلیون دلار از پرداخت‌های SALT کسر کرد.

برخی از دموکرات‌ها از سقف نمک قانون مالیات سال 2017 به دلیل هدف قرار دادن ساکنان شمال شرق و غرب که برخی از بالاترین مالیات بر دارایی را در کشور دارند، انتقاد کردند. بنیاد مالیات دریافت که کسر مالیات بر دارایی که در سال 2017 محدود شده بود، قبلاً حدود یک سوم از کل کسر مالیات های ایالتی و محلی را تشکیل می داد. اما ترامپ از این ماده دفاع کرد و گفت که این سقف حتی اگر به مالی خودش لطمه بزند ضروری است.

با این حال، مشخص نیست که سقف نمک چقدر به ترامپ آسیب زده است. اگرچه این کسر خاص محدود شده بود، اما ترامپ مدعی کسر بسیاری دیگر شد که میزان مالیات بر درآمد فدرال را که باید پرداخت می کرد محدود می کرد.

ممیزی ریاست جمهوری

کمیته راه‌ها و ابزارها، که مسئول نظارت بر IRS و نوشتن خط‌مشی مالیاتی است، اظهارنامه‌ها را تحت اختیار بخش 6103 کد مالیاتی ایالات متحده درخواست کرد. گزارش آنها در درجه اول بر این موضوع متمرکز بود که آیا اظهارنامه های مالیاتی ترامپ در دوران ریاست جمهوری وی به درستی تحت برنامه حسابرسی اجباری IRS برای روسای جمهور ایالات متحده حسابرسی شده است یا خیر.

این کمیته دریافت که سازمان امور مالیاتی تنها یک حسابرسی «اجباری» در دوره ترامپ باز کرده است - برای اظهارنامه مالیاتی او در سال 2016. و این اتفاق تا پاییز 2019 رخ نداد، پس از آن که ریچارد نیل، رئیس دموکرات ماساچوست، برای اولین بار نامه ای را ارسال کرد و از IRS درخواست بازگشت و اطلاعات مالیاتی ترامپ را کرد. این گزارش برنامه حسابرسی ریاست جمهوری را "خفته" توصیف می کند.

نیل هفته گذشته پس از رأی گیری کمیته گفت: «تحقیقاتی که در رابطه با برنامه حسابرسی اجباری انجام شد، وجود نداشت.

جمهوری‌خواهان در کمیته استدلال کردند که دموکرات‌ها اذعان کردند که "لازم نیست اطلاعات مالیاتی خصوصی برای تغییر الزامات برنامه حسابرسی ریاست جمهوری منتشر شود."

یک مخالف جمهوری خواه که روز جمعه منتشر شد هشدار داد که "سابقه خطرناک دموکرات ها باعث می شود مردم آمریکا خواستار انتشار اظهارنامه های مالیاتی دیگران شوند."

هفته گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن فرآیند حسابرسی ریاست‌جمهوری در یک رأی‌گیری عمدتاً نمادین قبل از اینکه جمهوری‌خواهان اکثریت را در کنگره جدید به دست آورند، اصلاح می‌کند. انتظار نمی رود این قانون قبل از سوگند کنگره جدید توسط سنا تصویب شود.

شایان ذکر است رئیس جمهور سابق سال‌ها برای مخفی نگه داشتن این اسناد مبارزه کرده بود اما  دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا ماه گذشته حکم داد که هیئتی به رهبری دموکرات‌ها که به امور مالی او رسیدگی می‌کند، می تواند اسناد را منتشر کند.

این اسناد  نشان می‌دهند که برای دو سال از سال‌های تحت پوشش، آقای ترامپ فقط ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخت کرده و در سال‌های دیگر هیچ پرداختی صورت نگرفته است.

انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ به یک نبرد تلخ شش ساله برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در مورد امور مالی او پایان داد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.