انتظار می رود که در موسم زمستان و میزبانی جام جهانی فوتبال توسط قطر گردشگری امارات رونق پیدا کند.

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، درآمدهای گردشگری امارات متحده عربی در شش ماه نخست سال جاری میلادی از مرز پنج میلیارد دلار فراتر رفت.

همچنین انتظار می رود که در موسم زمستان و میزبانی جام جهانی فوتبال توسط قطر گردشگری امارات رونق پیدا کند.امارا ت انتظار دارد که میزبان بسیاری از تماشاچیان فوتبال در ماه های نوامبر و دسامبر باشد.

شیخ» محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر دولت امارات در پایان نشست شورای وزیران در ابوظبی تأکید کرد که درآمد بخش گردشگری امارات در نیمه نخست سال جاری از مرز 19 میلیارد درهم معادل 5.2میلیارد دلار فراتر رفته است.

وی افزود که تعداد کسانی که از هتل های امارات استفاده کرده اند با افزایش 42 درصدی در مقایسه با سال 2021 در همین مدت به 12 میلیون نفر رسید و انتظار می رود که بخش گردشگری این کشور در موسم زمستان آینده رونقی جدی شاهد شود.

شیخ محمد در ادامه گفت که رشد اقتصادی امارات در سال 2022 از مرز 22 درصد فراتر رفت و تجارت خارجی این کشور در شش ماه نخست سال جاری از یک تریلیون درهم معادل 272 میلیارد دلار فراتر رفته است. این در حالی است که تجارت خارجی امارات در همین مدت قبل از شیوع کرونا 840 میلیارد درهم معادل 228 میلیارد دلار بوده است.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.