سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر را پس از مرگ 89 نفر بر اثر یک بیماری مرموز در سودان جنوبی به صدا درآورد.

به گزارش جماران به نقل از  اکسپرس، سازمان بهداشت جهانی یک کارگروه واکنش سریع را براى بررسى بیماری مرموزی که حداقل 89 کشته تا الان برجای گذاشته است، به سودان جنوبی اعزام کرده است.

وزارت بهداشت سودان جنوبی از شیوع یک بیماری مرموز در شهر شمالی فانگک در ایالت جونگلی خبر داده است که دانشمندان محلی قادر به شناسایی آن نیستند.

تیم تحقیقاتی نمونه هایی را از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند جمع آوری خواهد کرد.

شیلا پایا، از سازمان بهداشت جهانی، به بی‌بی‌سی گفت: ما تصمیم گرفتیم یک تیم واکنش سریع را برای ارزیابی و بررسی خطرات بفرستیم. در آنجا می‌توانیم نمونه‌هایی را از بیماران جمع‌آوری کنیم - اما رقمی که به دست آوردیم به طور موقت 89 مورد مرگ است.

مقامات بهداشتی محلی در فنگک فاش کردند که نمونه های اولیه از بیماران نتایج منفی برای وبا داشته است.

این منطقه اخیرا دچار سیل شدید شد و یکی از مناطقی است که بیشترین آسیب را از سیل گرفته است. بایا توضیح داد که گروه دانشمندان به همین دلیل مجبور شدند با هلیکوپتر وارد فنگک شوند و تیم اکنون منتظر است تا روز چهارشنبه آنها را به پایتخت جوبا منتقل کند.

"لام تونگوار کوئیگوونگ" وزیر مسکن و خدمات عمومی این ایالت گفت : در ایالت مرزی یونیتی، سیل های شدید شیوع بیماری هایی مانند مالاریا را افزایش داده و باعث سوء تغذیه در کودکان به دلیل کمبود مواد غذایی شده است.

وی افزود: نفت مزارع این منطقه را آلوده کرده و منجر به مرگ حیوانات اهلی شده است .سیل در شمال سودان جنوبی دسترسی جوامع را به منابع غذایی و سایر کالاهای حیاتی قطع کرده است با این حال شیوع یک بیماری ناشناخته نیز نگران کننده است.

سیل در شمال سودان جنوبی جوامع محلى  را در این منطقه ویران کرده است و آنها را از دسترسی به مواد غذایی و سایر کالاهای ضروری محروم کرده است.

این در حالی است که سازمان خیریه بین المللی پزشکان بدون مرز که در این منطقه فعالیت می کند اعلام کرد که رنج ناشی از سیل، از جمله کمبود مواد غذایی و بیماری، بر مراکز بهداشتی فشار وارد کرده است.

یکی از مسئولین این سازمان بیان کرد "ما به شدت نگران سوء تغذیه هستیم، با سطوح سوء تغذیه حاد تعداد کودکان بستری شده در بیمارستان همزمان با بروز سیل دو برابر شده است.اکنون چالش جدیدی بروز بیماری ناشناخته است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.