صدام حفتر پسر ژنرال خلیفه حفتر با استفاده از یک هواپیمای خصوصی از دبی به تل آویو سفر کرد.

به گزارش جماران، «عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در سرمقاله روزنامه رأی الیوم نوشت: رسانه های اسرائیلی روز یکشنبه فاش کردند که آقای«صدام حفتر» پسر ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی که بر بیشتر مناطق شرق لیبی سیطره دارد با استفاده از هواپیمای خصوصی از نوع«فالکون» از دبی به تل آویو سفر کرده است. این سفر چند روز پیش صورت گرفته است.

ژنرال حفتر اردوگاه هایی را در ایالت «ویرجینیا»ی آمریکا با حمایت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سی آی ای) برای آموزش نیروهای وابسته به شبه نظامیانی که ایجاد کرد، به راه انداخت تا نظام سرهنگ«معمر قذافی» را سرنگون کند و به نظر می رسد که پسرش معاون وی در فرماندهی موسوم به ارتش ملی لیبی که اکنون شرق لیبی را در کنترل خود دارد، راه پدر را ادامه داده است با این تفاوت اساسی که پسرش به شکل مستقیم حمایت و پشتیبانی دولت اشغالگر اسرائیلی را درخواست کرده است.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتس » نوشت که صدام حفتر  بعد از فرود هواپیمایش در فرودگاه «اللد»(بن گوریون) در تل آویو از مسئولان اسرائیلی خواست که از پدرشکه  در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده(دسامبر) کاندید می شود، حمایت کنند و در مقابل پدرش در صورت پیروزی دولت اشغالگر را به رسمیت می شناسد و روابط دیپلماتیک با اشغالگران برقرار می کند.

اگر این گزارش درست باشد که به نظر می رسد درست است زیرا هیچ گونه تکذیبی توسط ژنرال حفتر یا صدام پسرش صادر نشده است،آن وقت این مساله تأکیدی بر اطلاعاتی است که می گوید اسرائیل با هماهنگی فرانسه و ایالات متحده آمریکا نقش اصلی و از پشت پرده را در دخالت پیمان ناتو برای بمباران لیبی برای حمایت از به اصطلاح انقلاب لیبی در آن زمان و سرنگونی نظام سرهنگ قذافی، بازی کرده است.

«برنارد هنری لیوی» یکی از حامیان اصلی این انقلاب در خاطراتش اعتراف کرد که این نقش را برای خدمت به رژیم اسرائیل و انتقام از لیبی قذافی که با  این رژیم دشمنی داشت و درهای آفریقا را به روی اش بست، ایفا کرد و نیز فاش کرد که رهبران این انقلاب وعده دادند که روابط رسمی با تل آویو برقرار می کنند.

ملت لیبی بهای گرانی از امنیت و ثباتش به دلیل این دخالت های نظامی هوایی پیمان ناتو به رهبری آمریکا،انگلیس و فرانسه پرداخت کردند؛ دخالتی که منجر به شهادت ده ها هزار نفر از مردم لیبی شد و بعد از آن فاش شد که مردم لیبی قربانی یک توطئه شدند به ویژه پس از آن که فاش شد رهبران به اصطلاح انقلاب میلیاردها دلار از ثروت لیبی را غارت کردند و لیبی را تبدیل به یک کشور شکست خورده و از هم پاشیده کردند که در کنترل شبه نظامیان مسلح است. همچنین نزدیک به یک سوم ملت لیبی اگر نگوییم بیشتر از این، کشور را ترک کردند و به کشورهای همسایه مهاجرت کردند تا به امنیت دست پیدا کنند و از هرج و مرج خونینی که کشورشان در آن به سر می برد، فرار کنند. این ملت شریف مومن مانند همه ملت های عربی  و اسلامی دیگر با هر گونه عادی سازی روابط با دولت اشغالگر اسرائیل مخالف است  به هیچ گونه کاندیدای هوادار عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر در انتخابات آینده چه ریاست جمهوری چه پارلمانی در صورت برگزاری در موعد خود،رای نخواهد داد.

ما طالع بین نیستیم و فالگیر هم نیستیم و در حکم صادر کردن های مان به این مثال های زنده و عملی استناد می کنیم که آخرین مثال نیز ملت برادر و شریف مراکش بود که حزب«عدالت و توسعه» را در انتخابات پارلمانی اخیر سرنگون کرد زیرا آقای «سعد العثمانی» نخست وزیر و رئیس این حزب توافقنامه های عادی سازی روابط را با دولت اشغالگر امضا کرد و این حزب اسلامگرا تا رتبه هشتم سقوط کرد و بیش از 90 درصد از کرسی های خود در پارلمان را از دست داد.

ژنرال خلیفه حفتر و صدام پسرش نیز با همین شکست در انتخابات آینده لیبی رو به رو می شوند و دولت اشغالگر برای پیروزی اش در انتخابات کمکی به او نمی کند مگر در یک حالت:تقلب درانتخابات. و این نیز بعید نیست...و خدا بهتر می داند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.