در بخشی از کتابی که اخیرا در مورد پشت پرده اوضاع در کاخ سفید در سال آخر ریاست جمهوری ترامپ منتشر شده، رئیس جمهور سابق بار دیگر در مورد محبوبیت اش دروغ بافته است.

 

به گزارش جماران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا آنچه را که شاید جسورترین افتخار وی باشد، کنار گذاشت و ادعا کرد که در صورت برگزاری انتخابات فرضی، رئیس جمهور جورج واشنگتن و آبراهام لینکلن را شکست خواهد داد.

بیزنس اینسایدر نوشت: جورج واشنگتن و آبراهام لینکلن به عنوان دو رئیس جمهور قابل احترام در تاریخ ایالات متحده شناخته می شوند، بنابراین بسیاری از افراد جرات چنین نتیجه گیری را نمی کنند.

با این حال، به نظر می رسد که ترک دفتر در فضای جنجالی، رسوایی و ممنوعیت ها از شبکه های اجتماعی، اعتماد به نفس ترامپ را حتی با وجود اینکه شخصیت سیاسی تفرقه اندازی است که دو بار استیضاح شده است، یک ذره هم کم نکرده باشد.

دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت که معتقد است می تواند در انتخابات، حتی جورج واشنگتن و آبراهام لینکلن را شکست دهد.

طبق بررسی گاردین، «فیلیپ راکر» و «کارول لیونینگ» خبرنگاران واشنگتن پست اظهارنظر ترامپ را در کتاب جدید خود در باره وی با نام «تنهایی می‌ توانم درستش کنم» بازگو کرده‌اند. به نوشته این دو نفر، ترامپ به روزنامه نگاران واشنگتن پست گفت: «من فکر می کنم اگر جورج واشنگتن زنده شود و آبراهام لینکلن را به عنوان معاون خود انتخاب کند، باز هم کار سختی خواهد بود تا بتوانند مرا شکست دهند.»

این ادعا در حالی صورت می گیرد که برخی نظرسنجی ها نشان داده است که تقریبا نیمی از آمریکایی ها معتقدند دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ این کشور بوده است.

ترامپ همچنین تنها رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح شده است.

این اولین بار نیست که دونالد ترامپ خیال می کند جورج واشنگتن را پای صندوق های رای شکست دهد.

قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ترامپ به «هیو هویت» مجری تلویزیونی گفت که اگر کووید 19 نبود، می توانست در انتخابات جورج واشنگتن را شکست دهد.

ترامپ گفت: «من نمی دانم که آیا شما دیده اید، نظرسنجی ها مانند یک موشک در حال افزایش است. جورج واشنگتن قبل از بروز طاعون، و قبل از آفت چین به سختی می توانست مرا شکست دهد.»

طبق گزارش‌ ها، این دو روزنامه نگار واشنگتن پست در بخش دیگری از کتاب خود درباره یک سال آخر ریاست‌ جمهوری دونالد ترامپ نوشته‌ اند که فرماندهان ارشد نیروهای مسلح آمریکا نگران بودند که وی بعد از شکست در انتخابات ریاست‌ جمهوری از جو بایدن، درصدد انجام کودتا یا دیگر اقدامات غیرقانونی به منظور باقی ماندن در مسند ریاست‌ جمهوری باشد.

به روایت نویسندگان کتاب، «مارک مایلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و دیگر فرماندهان ارشد نظامی آمریکا نگران بودند که ترامپ یا متحدانش با تلاش برای کودتا، او را در ریاست جمهوری نگه دارند.

در بخشی از این کتاب آمده است: ژنرال مایلی و دیگر روسای نیروهای مسلح آمریکا در جلسات خودشان این موضوع را بررسی کردند که در صورت صدور فرامین غیرقانونی ترامپ، یک به یک از مقامشان استعفا دهند.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید در واکنش به این موضوع ترامپ را فاقد توان فکری کافی برای کودتا دانست. 

بولتون روز شنبه در مصاحبه‌ ای گفت: «این ایده که ترامپ به‌ دنبال چیدن صحنه برای کودتا بود به او اعتبار بسیار زیادی می‌ دهد. چنین کاری نیازمند پیش‌ بینی و فکر کردن به آن از مدت‌ ها قبل، برنامه‌ ریزی، تعیین راهبرد و ایجاد حمایت است و من فکر نمی‌ کنم او توانش را داشته باشد».

وی افزود: «کاری که او می‌ توانست انجام دهد، این بود که هر روز کاری افتضاح‌ تر از روز قبل انجام دهد و همه آنها هدف باقی ماندن بر سر قدرت را دنبال می‌ کرد. با این حال، گفتن اینکه ترامپ می‌ توانست کودتایی را ترتیب دهد، به او اعتبار بسیار زیادی می‌ دهد».

کتاب «فیلیپ راکر» و «کارول لیونینگ»، پشت پرده اوضاع در کاخ سفید در سال آخر ریاست جمهوری ترامپ را نشان می دهد که با بروز همه گیری کرونا، قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس و انتخابات سال 2020 همزمان بود. نویسندگان این کتاب همچنین در مصاحبه ای دو ساعته با ترامپ شرکت داشتند که بخش هایی از آن در حال انتشار است.

آنها پیشتر هم کتابی را تحت عنوان «یک نبوغ بسیار پایدار» در مورد ترامپ به نگارش درآورده بودند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.