صدها هزار کودک یمنی از سوء تغذیه رنج می‌ برند.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، به علت ادامه جنگ، درگیری و خشونت طی شش سال گذشته در یمن که منجر به عدم دسترسی به غذا، آب سالم و بهداشت شده، صدها هزار کودک از گرسنگی و سوء تغذیه حاد رنج می‌ برند.

از سوی دیگر نرخ بیکاری به علت ادامه جنگ در این کشور افزایش یافته و کارگران به دلیل دریافت حقوق خود با مشکلات عدیده‌ ای مواجه هستند.

«ابراهیم» پدر «شادی» یکی از صدها هزار یمنی است که برای زنده ماندن فرزند خود که در این کشور جنگ زده دچار سوء تغذیه شده تلاش می‌ کند.

او در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که فرزند خود را جهت درمان به بیمارستان «السبین» صنعا پایتخت یمن که میزبان ده‌ ها کودک بیمار و ضعیف است، منتقل کرده است.

ابراهیم در ادامه سخنان خود اظهار داشت که قبل از آغاز جنگ مشغول به کار بوده، اما با آغاز جنگ شغل خود را از دست داده و مجبور به مهاجرت شده است.

وی ضمن اشاره به شرایط سخت و دشوار زندگی در یمن، اعلام کرد که پول خرید دارو را ندارد.

او همچنین اشاره کرد که مبلغ قابل توجهی نیز بدهکار است.

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو)، سازمان بهداشت جهانی، برنامه جهانی غذا و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) طی گزارشی اعلام کردند که میزان سوء تغذیه در کودکان یمنی در سال 2020 میلادی 22 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش٬ انتظار می‌ رود که در سال 2021 میلادی 2.3 میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه حاد شوند. از سوی دیگر 100 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه، در صورت عدم درمان جان خود را از دست خواهند داد.

این در حالی است که 80 درصد از 30 میلیون جمعیت یمن به علت ادامه جنگ و تجاوز عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن از سال 2015 به این سو، به کمک‌ های بشر دوستانه نیاز دارند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.