یک زن برای نخستین بار در انتخابات ریاست جمهوری سوریه کاندید شد.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم،«حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه اعلام کرد که «فاتن علی نهار»درخواست کاندیداتوری پست ریاست جمهوری این کشور را ارائه کرده است و تبدیل به نخستین زنی  شد که چنین درخواستی را ارائه می کند.

صباغ گفت که دادگاه عالی قانون  اساسی به مجلس اعلام کرد که فاتن علی نهار درخواست خود برای کاندیداتوری پست ریاست جمهوری را ارائه کرده است.

فاتن

درخواست نهار که از شخصیت هایی است که برای مردم سوریه شناخته شده نیست، سومین درخواستی است که به مجلس سوریه می رسد.

«حموده صباغ» رئیس مجلس سوریه روز گذشته- دوشنبه- اعلام کرد که دادگاه عالی قانون اساسی این کشور به مجلس سوریه اطلاع داد که «عبد الله سلوم عبد الله» و«محمد فراس یاسین رجوح» درخواست‌های نامزدی خود را برای مقام رئیس جمهوری ارائه کردند.

روز یکشنبه «حموده صباغ» رئیس مجلس اعلام کرد که بر اساس قانون اساسی نام نویسی نامزدهای ریاست جمهوری از دوشنبه 19 آوریل آغاز می‌شود.

رئیس مجلس از افرادی که مایل به شرکت در انتخابات هستند، خواست درخواست نامزدی خود را ظرف مدت 10 روز و تا پایان ساعت کاری چهارشنبه 28 آوریل 2021 به دادگاه عالی قانون اساسی ارسال کنند. قرار است که انتخابات ریاست جمهوری سوریه در 26 ماه مه برگزار شود.

در همین حال، روزنامه الثوره سوریه گزارش داد: سفارتخانه‌های سوریه در چندین کشور درهای ثبت نام را برای سوری‌هایی که مایل به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری هستند، گشودند.

سفارت سوریه در ابوظبی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برای آمادگی ویژه انتخابات ریاست جمهوری آینده، سفارت سوریه در ابوظبی و سرکنسولگری در دبی در حال آماده سازی لیست های انتخاباتی برای شهروندان سوری مقیم در امارات هستند.

این سفارتخانه از شهروندان سوری که مایل به شرکت در انتخابات هستند، خواست که نام خود را قبل از تاریخ 25 آوریل 2021 ثبت کنند.

در همین راستا، سفارتخانه‌های سوریه در لبنان و مسکو نیز فرم ثبت نام را در لیست‌های انتخاباتی منتشر کردند و از شهروندان سوری خواستار استفاده از حق انتخاباتی خود و ثبت نام از طریق ایمیل یا مراجعه حضوری به سفارت شدند.

سفارت سوریه در بلاروس همچنین با اشاره به اینکه لیست‌های انتخاباتی را برای شهروندان سوری تحت پوشش سفارت در کشورهای اوکراین، لیتوانی ، لتونی و استونی تهیه کرده است، از سوری‌هایی که مایل به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس حق قانون اساسی خود هستند، خواستار نام نویسی در این سفارت شد.

سفارتخانه‌های سوریه در تعدادی از کشورهای جهان نیز از شهروندان سوریه خواسته‌اند نام خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت کنند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.