دولت سریلانکا تدابیری را به بهانه های امنیت ملی علیه مسلمانان در این کشور اتخاذ کرد.

 

به گزارش جماران به نقل از رویترز، دولت سریلانکا به بهانه های امنیت ملی تدابیری را علیه مسلمانان این کشور اتخاذ کرده است.

«سارات ویراسکرا» وزیر امنیت عمومی در سریلانکا امروز شنبه گفت که دولتش نقاب زدن را به طور کامل در این کشور ممنوع می کند و بیش از هزار مدرسه اسلامی را نیز می بندد. این اقدامات جدیدترین اقداماتی است که اقلیت مسلمان در سریلانکا را هدف قرار می دهد.

وزیر امنیت عمومی سریلانکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که روز گذشته-جمعه- دستوری برای به دست آوردن موافقت دولت برای ممنوعیت پوشش کامل صورت با نقاب که برخی از زنان مسلمان می پوشند امضا شد. وی مدعی شد که این اقدام بنابر دلایل امنیت ملی اتخاذ شده است.

این وزیر سریلانکایی در ادامه مدعی شد: از سال ها پیش زنان و دختران برقع نمی پوشیدند و برقع علامت تندروی دینی است که اخیرا رخ داده است.قطعا آن را ممنوع می کنیم.

برقع در کشور سریلانکا که اکثریت جمعیت آن بودایی هستند، در سال 2019 و در پی حادثه انفجار کلیساها و هتل ها و کشته شدن بیش از 250 نفر، به شکل موقت ممنوع شد.

ویراسکرا تأکید کرد که دولت قصد دارد که بیش از هزار مدرسه اسلامی را تعطیل کند و مدعی شد که این مدارس اهانت سیاسی به آموزش ملی است.

وزیر امنیت عمومی سریلانکا در ادامه گفت: نمی شود که هر کس مدرسه افتتاح کند و هر چه دلش بخواهد به کودکان آموزش دهد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.