وزیر خارجه اسبق آمریکا ترامپ را پس از شکست اش در ارزیابی تلویزیونی در مقابل بایدن به سخره گرفت.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم،«هیلاری کلینتون»وزیر خارجه اسبق آمریکا در پی برتری «جو بایدن» کاندیدای دموکرات ها بر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نبرد ارزیابی تلویزیونی آن هم با فاصله یک میلیون تماشاگر در مبارزه روز پنجشنبه ترامپ را مورد تمسخر قرار داد.

تعداد تماشاگران بایدن در شبکه «ای بی سی»وابسته به «والت دیزنی»14.1میلیون نفر بود این در حالی بود که ترامپ فقط توانست 13.5 میلیون تماشاگر را در شبکه «ان بی سی» وابسته به شرکت«کومکاست» جذب کند.

کلینتون در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت:«آمریکایی ها از شوهای واقعی ترامپ به ستوه آمدند بگذارید آن را تا ابد لغو کنیم؛آیا این چنین نیست؟»

شبکه تلویزیونی «سی ان ان» نیز در تویئتر خود نوشت: «این نتیجه عملی است که هیچ کس در این زمینه آن را پیش بینی نکرده بود».

در همن حال، شبکه ان بی سی به دلیل آن که زمان ترامپ را در همان زمانی مشخص کرده بود که شبکه «ای بی سی» برای بایدن در عمل مشخص کرده بود مورد انتقاد قرار گرفت زیرا رای دهندگان مجبور بودند  یکی از کاندیداها را که به شکل زنده می بینند، انتخاب کنند.

پس از پیروزی بایدن در نبرد ارزیابی ها «تی جی داکلو»مسئول رسانه ای ستاد انتخاباتی بایدن در توئیتر نوشت:« به نظر می رسد شب گذشته تعداد زیادی از مردم به مشاهده رهبر(منظورش بایدن است) اهمیت دادند که دارای برنامه ای روشن برای کنترل شیوع کرونا و بازگشت آمریکایی ها سر کار دارد، آن هم بیشتر از این دروغگوی(منظورش ترامپ است) جنجالی، هوچی گر هرج و مرج طلب که با ضعفش ما را به این هرج و مرج گسترده رسانده است».

این در حالی است که پیش از این رتبه‌بندی «نیلسن» که یک نظام اندازه‌گیری و سنجش تعدادِ مخاطبان و تماشاگران است، نشان داده تعداد تماشاگران حضور تلویزیونی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در برنامه شبکه «ای‌بی‌سی» از تعداد بینندگان حضور تلویزیونی رئیس‌جمهور آمریکا که در برنامه شبکه «ان‌بی‌سی» حضور یافت، بیشتر بوده است.

آماری که روز جمعه منتشر شد نشان داده ۱۳.۹ میلیون تماشاگر صحبت‌های بایدن را که در برنامه ای‌بی‌سی حضور یافت و از این شبکه پخش شد، تماشا کردند؛ در حالی که ۱۰.۶ میلیون نفر تماشاچی برنامه ان‌بی‌سی با حضور ترامپ بودند.

حتی وقتی تعداد تماشاگران «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» و «سی‌ان‌بی‌سی» شبکه‌های متعلق به ان‌بی‌سی که برنامه ترامپ را پخش کردند هم به تعداد تماشاگران اضافه شد باز هم تعداد کل تماشاگران برنامه ترامپ به ۱۳ میلیون نفر رسید که کمتر از بایدن بود.

این در حالی است که ترامپ همیشه به توانایی خود در کسب آمار تلویزیونی به عنوان نشانه محبوبیتش در بین مردم آمریکا افتخار کرده است. به طور مثال بعد از اولین مناظره خود با بایدن او مدعی شد در جلب مخاطب توانسته رقیب دموکراتش را شکست دهد.

قبل از دوئل تلویزیونی بامداد جمعه به وقت ایران که بعد از لغو دومین مناظره انتخاباتی دو نامزد درپی ابتلای ترامپ به کرونا و عدم پذیرش برگزاری مناظره به صورت مجازی از سوی او انجام شد، «جیسون میلر» مشاور ارشد ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا پیش‌بینی کرده بود که حضور تلویزیونی ترامپ بینندگان بیشتری نسبت به بایدن خواهد داشت.در این آمار تعداد کسانی که به صورت آنلاین برنامه دو نامزد را تماشا کردند، محاسبه نشده است.

از سوی دیگر، در یک نظر سنجی که شبکه «ان بی سی نیوز» و روزنامه «وال استریت ژورنال» روز جمعه انجام دادند بایدن 11 درصد از ترامپ جلوتر است و این رقم همان رقمی است که هیلاری کلینتون سه هفته قبل از برگزاری انتخابات سال 2016 از ترامپ جلو بود اما در نهایت با فاصله اندکی از وی شکست خورد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.