دیدگاه ها درباره ابتلای ترامپ به ویروس کرونا و تأثیر آن بر انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا ضد و نقیض است.

 

به گزارش جماران، «عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در تحلیلی به ابتلای ترامپ به کرونا و تأثیر آن بر جهان و آمریکا پرداخت و نوشت: دیدگاه ها درباره بازتاب های اعلان ابتلای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «ملانیا» همسرش به ویروس کرونا ضد و نقیض است. برخی می گویند که این ابتلا باری سنگین بر دوش او خواهد بود و فرصت های وی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را کاهش می دهد زیرا وی کسانی را که به تدابیر پیشگیری از این بیماری پایبند بودند و ماسک می زدند را به سخره می گرفت و  خطر این بیماری همه گیر  را دست کم گرفت و پیش بینی کرد که به سرعت بر آن غلبه می شود این در حالی است که برخی بر این  باورند که این ابتلا چه بسا باعث شود که رای دهندگان با وی همبستگی کنند و فرصت هایش برای پیروزی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری بهبود پیدا کند.

دیدگاه های عجیب تر این است که می گوید ترامپ رئیس جمهور آمریکا«دروغگوی حرفه ای است» و بعید نیست که این ابتلا را جعل کرد تا همبستگی رای دهندگان را جذب کند و از دو مناظره با رقیبش«جو بایدن» که در مناطره اخیر در هفته گذشته برگزار شد و بایدن بر او برتری یافت، فرار کند.

روزنامه واشنگتن پست که در تجاهر به دشمنی اش با وی(دشمنی آشکار نشان دادنش) تردید نمی کند و اعضای تحریریه اش اعلام کردند در خندق بایدن کاندیدای دموکرات قرار می گیرند و 3هزار دروغ ترامپ را از جمله دروغ اش درباره ویروس کرونا را ثبت کرده است،  روز گذشته اشاره کرد که ترامپ 34 بار در توئیت ها و سخنرانی ها و گفت و گوهایش تأکید کرد که ویروس در ماه آوریل و با گرم شدن هوا به شکل طبیعی ناپدید می شود اما از آن تاریخ تا کنون تعداد جان باختگان کرونا در آمریکا از 200 هزار نفر فراتر رفت و تعداد مبتلایان نیز در این کشور از 7 میلیون فراتر رفت و این بالاترین تعداد قربانیان و مبتلایان در جهان است.

دو نفر از شنیدن خبر ابتلای ترامپ به ویروس کرونا وحشت زده شدند و برایش از صمیم قلب آرزوی شفای عاجل کردند اولی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه بود که بیشترین استفاده را از سیاست های متهورانه اش و تمرکزش بر چین به عنوان دشمن استفاده برد و دومی« بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل و شریکش در سیاست های ضد عرب و ضد مسلمانان و محو مساله فلسطین و تحمیل توافقنامه های عادی سازی روابط است.

شاید اظهار نظر«گابرییل اتال» سخنگوی دولت فرانسه درباره ابتلای ترامپ به ویروس کرونا صادقانه ترین و شجاعانه ترین واکنش بوده است. اتال به خبرنگاران گفت:« قطعا ترامپ رئیس جمهور آمریکا اکنون درک کرده است که این ویروس هیچ کس را از جمله کسانی که درباره وجودش و خطراتش تردید کردند را مستثنی نمی کند».

رای دهنده آمریکایی به خوبی می داند که پرداختن رئیس جمهورش به شیوع کرونا شرم آور بود و فراموش نمی کند که از مبتلایان خواست که مواد ضد عفونی کننده مانند«دیتول» بنوشند و فاش کرد که داروی «کلوروکین» ضد بیماری مالاریا را برای پیشگیری برعکس سفارش های مشاور پزشکی کاخ سفید مصرف می کند 

در پایان می گوییم که برای ترامپ شفای عاجل از این ویروس آرزومندیم آن هم نه به خاطر علاقه و محبت مان به او این آرزو را می کنیم بلکه برای آن که چیزی را کامل کند که در دوره نخست ریاست جمهوری اش آغاز کرده بود یعنی ویرانی چهره و جایگاه آمریکا و از بین بردن چیزی که از هیبت و جاه و جلالش باقی مانده و به پایین کشیدنش از اریکه رهبری جهان و جایگزینی چین به جای این کشور است، اگر هم این آرزو محقق نشد و در انتخابات در برابر رقیب دموکراتش شکست خورد و به تعهدات و قول هایش برای تحویل ندادن قدرت عمل کند دیگر بهتر و جایزه بزرگتر است یعنی شعله ور کردن جنگ داخلی و تجزیه و فروپاشی امپراتوری شر آمریکایی است.

 

 

جزئیات ابتلای ترامپ و همسرش به کرونا

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد که وی و «ملانیا ترامپ» همسرش به کرونا مبتلا شدند.

ترامپ در توئیتی نوشت که آزمایش کرونای وی و همسرش مثبت شده است.

ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: امشب آزمایش کووید-۱۹ بانوی اول ایالات متحده و من مثبت شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فوراً آغاز می‌کنیم. ما با هم از پس این (بیماری) برخواهیم آمد!

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ساعات اولیه بامداد جمعه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او و همسرش مثبت بوده است.

وی پنجشنبه شب اعلام کرده بود که به دنبال ابتلای یکی از دستیارانش به بیماری «کووید ۱۹» به همراه همسرش تست کرونا داده و خود را قرنطینه می کند. اما با این حال ساعت یک صبح جمعه به وقت واشنگتن در صفحه توئیترش نوشت: «نتیجه تست بانوی اول و من امشب مثبت اعلام شد. ما روند قرنطینه و بهبودمان را فورا آغاز خواهیم کرد. ما با یکدیگر این را هم پشت سر خواهیم گذاشت.»

پزشک کاخ سفید لحظاتی بعد از انتشار این توئیت دونالد ترامپ اعلام کرد که حال عمومی رئیس جمهوری آمریکا «خوب» است.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در بحبوحه کارزار انتخاباتی برای راهیابی مجدد به کاخ سفید به سر می برد پیش از این در صفحه توئیتر خود نوشته بود که نتیجه تست کرونای «هوپ هیکز» یکی از دستیارانش مثبت بوده است. دونالد ترامپ ضمن تجلیل از دستیارش که به طور بی وقفه و بدون استراحت مشغول به کار بوده افزوده است: «وحشتناک است! بانوی اول و من منتظر نتیجه آزمایشمان هستیم. تا آن موقع روند قرنطینه خود را آغاز خواهیم کرد.»

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بنا به برنامه از پیش برنامه ریزی شده قرار بود بعدازظهر روز جمعه کاخ سفید را به مقصد ایالت فلوریدا ترک کند. نامزد حزب جمهوریخواه قرار بود در گردهمایی هوادارانش در این ایالت که از ایالت های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو محسوب می شود شرکت کند.

دونالد ترامپ پنجشنبه شب در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» اعلام کرد که نتیجه آزمایش او و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در طول شب یا جمعه صبح مشخص خواهد شد.

هوپ هیکز، دستیار رئیس جمهوری ایالات متحده یکی از افرادی بود که وی را در جریان سفر اخیرش به ایالت اوهایو برای شرکت در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات همراهی کرده بود. این دستیار نزدیک دونالد ترامپ همچنین روز چهارشنبه همراه رئیس جمهوری آمریکا به ایالت مینه سوتا سفر کرده بود.

دونالد ترامپ در جریان مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت که هوپ هیکز اغلب از ماسک استفاده می کند اما زمان زیادی را با او و ملانیا ترامپ سپری کرده بود.

از کارکنان بخش غربی (قسمت اداری) کاخ سفید هر روز تست کرونا گرفته می شود. خبرنگارهایی که به کاخ سفید مراجعه می کنند و یا دونالد ترامپ را در سفرهایش همراهی می کنند نیز باید تست کرونا بدهند.

هوپ هیکز یکی از اعضای حلقه نزدیک اطرافیان دونالد ترامپ است. او از جمله افرادی است که در سال ۲۰۱۶ پیش از آنکه سناریوی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جدی گرفته شود به کارزار انتخاباتی وی پیوست.

این زن ۳۱ ساله هرچند حضور رسانه ای پررنگی ندارد اما از او به عنوان یکی از افراد بانفوذ در بخش غربی کاخ سفید یاد می شود. هوپ هیکز قبلا مانکن بوده است و برای مدتی مدیر روابط عمومی کاخ سفید بود.

در پی اعلام ابتلای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و همسرش به ویروس کرونا بازارهای بورس آسیا امروز جمعه سقوط کرد.

همچنین اعلام ابتلای ترامپ به کرونا باعث کاهش ارزش واحدهای  پولی استرالیا و نیوزیلند در برابر دلار آمریکا شد.

بازار بورس آمریکا نیز در پی اعلام ابتلای ترامپ به کرونا سقوط کرد. 

بنابراین گزارش، ایالات متحده آمریکا در فهرست کشورهای کرونایی جهان که توسط دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا ارائه شده در رتبه نخست قرار دارد. در آمریکا مجموعا بیش از هفت میلون و ۲۷۷ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و تا کنون ۲۰۷ هزار و ۷۹۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.