اخبار مرتبط

نخست‌وزیر جدید فنلاند که برخی او را جوان‌ترین رئیس دولت در سراسر جهان می‌نامند، می‌گوید خود را «الگویی» برای دیگران نمی‌داند.

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، «سانا مارین» نخست‌وزیر جدید فنلاند که برخی او را جوان‌ترین رئیس دولت در سراسر جهان می‌نامند، می‌گوید خود را «الگویی» برای دیگران نمی‌داند.

این سیاستمدار ۳۴ ساله روز سه‌شنبه به نخست‌وزیری کشور فنلاند برگزیده شد و دو روز پس از آن شانه به شانه در کنار رهبران ۲۷ کشور اتحادیه اروپا و چهره‌های قدرتمندی همچون «آنگلا مرکل» و «امانوئل ماکرون» در نشست سران این اتحادیه در بروکسل ایستاد.

خانم مارین اکنون هیأت دولتی را با ۱۹ وزیر اداره می‌کند که ۱۳ تن از آنان زن هستند.

انتخاب این زن جوان برای رهبری دولت فنلاند، توجه رسانه‌ها را در سراسر جهان به خود جلب کرد و بسیاری از آنها، او را «الگویی» برای کسانی توصیف می‌کنند که دهه‌هاست کشورهایشان توسط گروه نخبگانی متشکل از مردان سیاستمدار پیر یا میانسال اداره می‌شود.

با این وجود او در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که خود را الگویی برای دیگران نمی‌داند.

خانم مارین گفت: «شاید از نظر بعضی‌ها اینگونه باشم اما همۀ ما فقط انسان هستیم. موضوعات مهم هستند نه افرادی که در پشت موضوعات قرار دارند و روی آنها کار می‌کنند. فکر می‌کنم که تک تک افراد مهم هستند.»

او همچنین ابراز خوشنودی کرد که در جامعۀ فنلاند موضوعاتی مانند «سن» و «جنسیت» حتی برای برگزیدن فردی برای منصب نخست‌وزیری مطرح نیست و گفت که به همین دلیل به جامعۀ فنلاند افتخار می‌کند. او افزود که مردم فنلاند در انتخابات، به حزب او رأی داده‌اند و حزبش نیز (که رهبری دولت ائتلافی را در اختیار دارد) پس از پیروزی در این انتخابات، او را به عنوان نخست‌وزیر برگزیده است.

266x274_cmsv2_8f23564e-5cf3-5a61-9b62-09e832c3248c-4366408

سانا مارین که فعالیت های سیاسی خود را در سالهای دهه ۲۰ زندگیش آغاز کرد می‌گوید که هیچ ترفندی در رسیدن او به موفقیت نقش نداشته است مگر کار و تلاش خودش.

خانم مارین که قصد دارد همکاری نزدیکی با متحدان اروپایی فنلاند داشته باشد می‌گوید: «ما در کنار یکدیگر قویتر خواهیم بود. هیچکدام از ما نمی‌تواند به تنهایی راه حل‌ها را پیدا کند.»

نخست‌وزیر جوان فنلاند همچنین تحت تاثیر موضوعات مرتبط با تغییرات آب و هوایی قرار گرفته و بر این باور است که سیاستمداران متعلق به «نسل‌های قدیمی‌تر به اندازه کافی به این چالش مهم توجه نکرده‌اند.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.