مایکل بلومبرگ که ثروت او 17 برابر ثروت ترامپ تخمین زده می شود، به طور جدی در حال بررسی ورود به عرصه رقابت های مقدماتی حزب دموکرات است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، خبرگزاری فرانسه گزارش داد شهردار سابق نیویورک پس از اینکه در ماه مارس حضور در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد، در حال حاضر ورود برای رقابت کاندیداتوری حزب دموکرات را بررسی می‌ کند.

مشاور بلومبرگ با انتشار بیانیه‌ ای گفته است بلومبرگ به طور فزاینده نگران این موضوع است که برای شکست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سال 2020، کاندیداهای کنونی به طور مناسب چیده نشده باشند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به احتمال کاندیداتوری مایکل بلومبرگ در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تاکید کرد که وی «شکست» خواهد خورد.

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت: «مایکل کوچک شکست خواهد خورد.» وی افزود که شهردار سابق نیویورک فاقد ویژگی لازم برای ریاست جمهوری است.

دونالد ترامپ با این حال اعلام کرد که بسیار مشتاق رقابت با مایکل بلومبرگ در رای گیری سال 2020 است.

مایکل بلومبرگ 77 ساله پیش از این سه دوره شهردار نیویورک، بزرگ ترین شهر آمریکا بوده است. نزدیکان او اعلام کرده اند که این میلیاردر نیویورکی بیش از پیش نسبت به توانایی کاندیداهای کنونی حزب دموکرات تردید دارد و به همین دلیل در حال بررسی ورود به عرصه رقابت ها است.

این در حالی است که «جو بایدن» یکی از کاندیداهای حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 2020 از احتمال آغاز کارزار انتخاباتی مایکل بلومبرگ از سوی دموکرات‌ ها استقبال کرد. بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در گفت و گو با خبرنگاران گفت: «مایکل شخص قابل اطمینانی است، ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد. من هیچ مشکلی ندارم اگر او وارد رقابت انتخاباتی شود.»

شهردار پیشین نیویورک قصد دارد طی هفته جاری برای شرکت در رقابت مقدماتی حزب دموکرات در ایالت «آلاباما» ثبت نام کند. مهلت ثبت نام برای رقابت مقدماتی دموکرات ها در ایالت آلاباما از دیگر ایالت ها زودتر تعیین شده است و به همین دلیل مایکل بلومبرگ برای شرکت در رقابت های این ایالت باید زودتر تصمیم گیری کند.

نزدیکان مایکل بلومبرگ تاکید می کنند که وی با ثبت نام در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات در ایالت آلاباما قصد دارد امکان ورود به عرصه رقابت انتخاباتی را برای خود حفظ کند.

مایکل بلومبرگ که ثروت او 17 برابر ثروت دونالد ترامپ، دیگر میلیارد نیویورکی تخمین زده می شود در صورت ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی حزب دموکرات باید با 17 کاندیدای دیگر از جمله جو بایدن رقابت کند. 

ثروت مایکل بلومبرگ که ریاست شرکت بلومبرگ را برعهده دارد، 52 میلیارد دلار تخمین زده می شود. او تاکنون بخش زیادی از ثروت خود را به طرح های آموزشی، بهداشتی و دیگر امور خیریه اختصاص داده است.

نظرسنجی‌ های اخیر نشان می دهد که رقابت‌ ها در اولین ایالت هایی که رای گیری در آنها برگزار خواهد شد، (آیووا، نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی) بین جو بایدن، «الیزابت وارن» سناتور ایالت «ماساچوست» و «برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» فشرده است.

مایکل بلومبرگ که در اصل عضو حزب دموکرات بوده است در سال 2001 به عنوان یک جمهوری خواه وارد عرصه رقابت برای شهرداری نیویورک شد. او پس از موفقیت در این رقابت دو دوره دیگر نیز به عنوان شهردار نیویورک انتخاب شد و این سمت را تا سال 2012 در اختیار داشت.

او سال گذشته بار دیگر به عضویت حزب دموکرات در آمد. این در حالی است که او با جناح پیشروی حزب دموکرات که برنی سندرز، الیزابت وارن و «الکساندریا اوکازیو کورتز» عضو جوان مجلس نمایندگان آن را نمایندگی می کنند اختلاف نظرهای عمیقی دارد.

مایکل بلومبرگ با این حال بر اهمیت موضوع تغییرات آب و هوایی تاکید زیادی می کند. او ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نخواهد شد. صاحب نظران بر این باور هستند که تضعیف موقعیت جو بایدن در رقابت های حزب دموکرات و ارتقای جایگاه الیزابت وارن با تصمیم اخیر مایکل بلومبرگ برای ثبت نام در انتخابات مقدماتی آلاباما بی ارتباط نیست.

شهردار سابق نیویورک بر این باور است که رای دهندگان آمریکایی مایل نیستند تا گزینه هایشان در انتخابات آتی از یک سو به دونالد ترامپ و از سوی دیگر به کاندیداتوری از جناح پیشروی حزب دموکرات محدود شود. او معتقد است که فضای لازم برای عرض اندام یک کاندیدای میانه رو مانند شخص وی وجود دارد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.