«دونالد توسک» رئیس شورای اروپا امروز سه شنبه «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را متهم کرد که «آینده اروپا» را به بازی گرفته است.

 

 

 

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا امروز سه شنبه «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را متهم کرد که «آینده اروپا» را به بازی گرفته است.

رئیس شورای اروپا در صفحه توئیتر خود خطاب به بوریس جانسون نوشت: «مساله بر سر پیروزی در یک بازی احمقانه ملامت یکدیگر نیست. اکنون پای آینده اروپا و انگلیس و امنیت و منافع ملت های ما در میان است.»

دونالد توسک افزود: «شما به دنبال توافق نیستید، به دنبال تمدید مهلت برکسیت نیستید، به دنبال لغو جدایی هم نیستید، به کجا می روید؟»

پیام توئیتری رئیس شورای اروپا تنها یک هفته پیش از نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا که قرار است برای بررسی موضوع برکسیت تشکیل شود منتشر شده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز روز دوشنبه دستیابی لندن و بروکسل به توافق بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را «بسیار نامحتمل» ارزیابی کرد.

سخنان دونالد توسک و آنگلا مرکل در حالی بیان می شود که بنا به برخی گزارش ها دستیاران بوریس جانسون گفته اند که مذاکرات دو طرف در بروکسل «در آستانه شکست» قرار دارد.

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا قرار است روز چهارشنبه اعضای کمیسیون اروپا را در جریان پیشرفت مذاکرات با لندن قرار دهد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در روزهای اخیر ابراز نگرانی کرده اند که بوریس جانسون در تلاش است تا مسئولیت شکست احتمالی مذاکرات و خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را بر گردن اتحادیه اروپا بیاندازد.

بوریس جانسون تاکنون بارها تاکید کرده است که انگلیس با توافق یا بدون توافق در روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.