این آزمایش موشکی اندکی پس از آن صورت گرفت که پیونگ یانگ رئیس جمهور کره جنوبی را «بی نزاکت» توصیف کرد و تهدید کرد که مذاکره میان دو کره را پایان می دهد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی امروز جمعه حداقل دو موشک را آزمایش کرد.این آزمایش موشکی اندکی پس از آن صورت گرفت که پیونگ یانگ رئیس جمهور کره جنوبی را «بی نزاکت» توصیف کرد و تهدید کرد که مذاکره میان دو کره را پایان می دهد.

کره شمالی به رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که هفته پیش آغاز شد به شدت اعتراض کرد و آن را تمرین برای جنگ توصیف کرد. کره شمالی در واکنش به این رزمایش طی هفته های گذشته چندین موشک میان برد را آزمایش کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کره شمالی دو موشک جدید آزمایش کرد که مشخص نیست چه نوع موشک هایی هستند.

در این بیانیه آمده است که موشک ها صبح امروز جمعه و از ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده اند.

وزارت دفاع ژاپن نیز در واکنش به شلیک موشک های جدید توسط کره شمالی اعلام کرد که شلیک موشک های جدید توسط کره شمالی خطری برای این کشور در آینده نزدیک شکل نمی دهد.

 با شلیک موشک های جدید پیونگ‌یانگ ششمین شلیک موشکی خود را در کمتر از یک ماه گذشته انجام داده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری دولتی کره شمالی با انتشار یک بیانیه رسمی به نقل از مقامات عالی رتبه اعلام کرد که حکومت این کشور به دنبال گفتگو با کره جنوبی نیست.

این خبرگزاری در ادامه گفت: «کره جنوبی دچار خودفریبی شده که گفت‌وگو  میان دو کشور  به طور طبیعی اتفاق خواهد افتاد.»

این بیانیه پس از آن که «مون‌ جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی در روز آزادی کره جنوبی ۲۴ مرداد (۱۵ اوت) در تلویزیون ملی این کشور حضور یافت و گفت که با وجود آزمایش های موشکی اخیر، شتاب گفت‌وگو بین دو کره و آمریکا «تغییر ناپذیر» است، منتشر شد.

آقای مون در این برنامه گفت: «هدف نهایی این اقدامات گفت‌وگو است نه برخورد  نظامی.»

وی همچنین تاکید کرد که کشورش دارای قدرت دفاعی بالاتری از کره شمالی است اما سئول می‌کوشد از ایجاد تنش در شبه جزیره کره جلوگیری کند.

به نظر می‌رسد اقدام کره شمالی به دلیل ناخشنودی «کیم جونگ اون» رهبر این کشور از سخنان رئیس جمهور کره جنوبی است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی در ماه ژوئن با یکدیگر ملاقات کرده و برای از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای به توافق رسیدند.

از جهتی دیگر، شلیک موشک های جدید تلاش ها برای از سرگیری مذاکرات میان مذاکره کنندگان آمریکایی و کره شمالی درباره آینده برنامه سلاح های هسته ای کره شمالی و موشک های بالستیک این کشور را پیچیده می کند.

یک سخنگوی دولت کره شمالی  رئیس جمهور کره جنوبی را «بی نزاکت و فردی ترسو» توصیف کرد.

این سخنگو تأکید کرد که مون به دلیل رزمایش های نظامی که کره جنوبی با آمریکا برگزار می کند نباید دم مذاکره با کره شمالی بزند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.