فقط در حمله هوایی روز دوشنبه نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به استان« حجه » در یمن 12 تن از جمله 6 کودک کشته شدند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، دفتر ارتباطات انسانی سازمان ملل اعلام کرد طی چند سال اخیر 320 هزار تن از شهروندان یمن بر اثر جنگ و درگیری در این کشور جان باخته‌اند.

«لیسه گراند» مسئول روابط عمومی امور ارتباطات انسانی سازمان ملل متحد در توئیتر خود اعلام کرد: خشونت علیه غیرنظامیان یمن فراتر از فهم و درک انسانی و قطعا غیرقابل قبول است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توقف این این تراژدی انسانی اظهار داشت:«تاکنون 320 هزار تن بر اثر حملات مستقیم و یا غیرمستقیم در یمن کشته شده‌اند. هیچ دلیلی برای زندگی مردم یمن در این وضعیت خشونت بار وجود ندارد.»

گفتنی است به دنبال حمله هوایی روز دوشنبه نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به استان« حجه » در یمن 12 تن و از جمله 6 کودک کشته شدند.

بخش بزرگی از استان حجه از سال 2014 تاکنون در کنترل انصار الله یمن است. نیروهای به اصطلاح دولت قانونی یمن در برخی گوشه و کنار این استان مستقر هستند. 

بنابراین گزارش،ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در 26 مارس 2015 به بهانه حمایت از دولت به اصطلاح قانونی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که اکنون در ریاض به سر می برد، عملیاتی را با عنوان «طوفان قاطع» آغاز و در 21 آوریل این عملیات مختومه اعلام  کرد و در همان روز عملیاتی دیگر به نام «بازگشت امید» آغاز شد.اما به رغم بمباران گسترده زیرساخت های یمن هرگز نتوانست به اهدافی که اعلام کرده بود برسد و از آن بدتر اینکه انصار الله یمن و همپیمانانشتوانستند که بخش هایی را از اراضی عربستان در جنوب این کشور به تصرف خود درآورده و فرودگاه ها و تأسیسات نفتی این کشور را با پهپاد  و موشک های بالستیک مورد حمله قرار دهند؛ حملاتی که همچنان ادامه دارد. این جدای از آن است که امارات به عنوان مهمترین همپیمان عربستان از بیم حمله انصار الله به این کشور نیروهای خود را از یمن خارج کردند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.