مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از پرداخت تسهیلات جبران خسارت کرونا به صنوف این استان خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: ۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت به صنف‌های آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت می‌شود.

به گزارش جماران، حمید رضا پناه روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تنگستان با بیان اینکه  ۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت به صنف‌های آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت می‌شود، گفت: براین اساس به هریک از کارگاه‌های آسیب دیده از کرونا ۱۲ میلیون تومان بابت پرداخت دستمزد و هزینه کارگاه با سود بانکی ۱۲ درصد پرداخت می‌شود. 

وی بیان کرد: تاکنون ۱۱هزار و ۱۲۵ نفر در سامانه بیمه بیکاری استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند که ۹۲۴ نفر از آنها مشمول پرداخت بیمه بیکاری شده‌اند که از این شمار ۲۱۴ نفر مربوط به ۲ بخش مرکزی و دلوار از توابع شهرستان تنگستان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی گفت: هدف از تصویب این تسهیلات شناسایی ظرفیت و پتانسیل‌های بخش روستایی در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های تولید و اشتغال در روستاهاست.

پناه ادامه داد: شهرستان تنگستان با جذب ۳۶ میلیارد تومان از سرجمع اعتبارات اشتغال روستایی از موفق‌ترین شهرستان‌های استان در این بخش بوده است.

وی گفت: ۷۸ درصد تسهیلات اشتغالی زایی استان دربخش کشاورزی پرداخت شده به این ترتیب ظرفیت پرداخت تسهیلات در این بخش تکمیل شده است در همین راستا با توجه به نیاز شهرستان تنگستان هر گونه اقدام لازم در خصوص پرداخت تسهیلات در بخش‌های صنعت و خدمات انجام می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.