احسان گلستانی روز شنبه در باره  این عملیات افزود: از ۲۹ آبان ماه گذشته آلودگی از خط لوله انتقال نفت ( از میدان نفتی ابوذر واقع در هشت مایلی غرب جزیره خارگ) گزارش و به دنبال اقدامات صورت گرفته ۶ آذر ماه این نشتی  مهار شد.

وی بیان کرد: در هشتم آذر ماه نیز نقص فنی ایجاد شده در خط انتقال نفت با همت کارکنان و کارشناسان فنی و عملیاتی شرکت نفت فلات قاره برطرف شد.

گلستانی یادآور شد: در بخش‌های مختلف این عملیات از جمله غواصی، پایش و مقابله با آلودگی ۱۳ شناور متعلق به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، شرکت نفت فلات قاره و شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارگ مشارکت داشتند.

وی افزود: در این عملیات هشت تن ماده دیسپرسنت برای امحای لکه‌های نفتی مناطق با عمق بالا توسط اداره کل بنادر استفاده شد.

گلستانی عنوان کرد: همچنین هشت تن ماده امحا کننده بیولوژیک توسط شرکت نفت فلات قاره برای پاشش در اختیار شناورهای عملیاتی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در هفتم آذرماه پس از مهار نشتی در پایش‌های هوایی با بالگرد لکه‌های نفتی در چهار نقطه دیده شد که با اعزام شناورهای منطقه و پاشش " او اس ایی" لکه‌های باقی مانده امحا شد.

گلستانی یاداورشد: در این عملیات مدیران ستادی سازمان بنادر و شرکت نفت فلات قاره با حضور میدانی در پشتیبانی عملیات نقشی قابل توجه و شایانی ایفا کردند.

در ۲۴ شهریورماه امسال نیز به علت نشت نفت از  یکی از لوله‌های نفتی در ۲.۵ مایلی جزیره خارگ آلودگی نفتی سواحل این جزیره و حتی بخش هایی از سواحل گناوه و بندرریگ را فرا گرفت که با تلاش ادارات کل بنادر و دریانوردی و حفاظت محیط زیست استان بوشهر، شرکت نفت فلات قاره همراه با فعالان محیط زیست و بویژه سمن‌های استان بوشهر عملیات پاک‌سازی این آلودگی‌ها انجام شد.

جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال غرب بوشهر در آب‌های خلیج فارس قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.