اخبار مرتبط

داوود بهادری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: باتوجه به پایش هوایی بعمل آمده هفته جاری از ساحل بوشهر تا بندرگناوه  به وسیله یک دستگاه پرنده فوق سبک جایروپلن، هیچگونه آلودگی نفتی در حوزه استحفاظی این شهرستان مشاهده نشد.

اتو جایروپلن ظاهری بین هواپیما و بالگرد دارد که اداره کل بندر ودریانوردی استان بوشهر آن را خریداری و به منظور عملیات جست و جو و نجات در دریا و پایش های آلودگی نفتی از آن استفاده می‌شود.

وی گفت: علاوه بر پایش هوایی به عمل آمده، کارشناسان این اداره نیز از نزدیک ساحل این شهرستان را بازرسی و آلودگی نفتی مشاهده نکردند.

رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه بیان کرد: ساحل گناوه و ریگ  بر اثر نشت نفت یکی از لوله‌های نفتی در نزدیکی جزیره خارگ دچار آلودگی شده بود که  با همکاری و مشارکت  شرکت نفت فلات قاره، ادارات کل حفاظت محیط زیست و  بنادر و دریانوردی و شهرستان همراه با فعالان محیط زیست جمع آوری شد.

در ۲۴ شهریورماه امسال با نشت نفت از  یکی از لوله های نفتی در ۲.۵ مایلی جزیره خارگ آلودگی نفتی سواحل این جزیره و بخش هایی از سواحل گناوه و بندرریگ را فرا گرفته بود که در ۱۰ مهرماه به مدت ۳ روز در عملیات مشترکی  پاکسازی شد.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر و پسکرانه خلیج فارس قرار دارد.

۶۱۶۴/۶۰۴۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.