حجت الاسلام  حسین دشتی  روز چهارشنبه در جمع عزاداران حسینی در بوشهر افزود: امام حسین هر وقت که دشمنان متعرض حرم اهل بیت (ع) در کربلا می شدند بی درنگ برای دفاع از حرم به حرکت در میآمد.

وی بیان کرد: امام حسین (ع)خود به خوبی میدانست که به شهادت می‌رسد با این وجود به همراه خانواده وارد میدان شد  تا کربلا و قیام را به آنها نشان دهد.

دشتی افزود: عاشورا پر است از کشته شدن ها و جراحت ها اما این ۷۲ نفر از یاران امام حسین (ع) به یقین از شهادت لذت می بردند.

وی تصریح کرد: مصیبت شهادت برای شهدای کربلا آسان بود و واقعه کربلا فصل سختی بر شهدا نبود و مصیبتها  بر اهل بیت و اسیران دشت کربلا بود که عصر عاشورا تنها مدافع حرم به شهادت می‌رسد و حرم آل الله بر سر راه مصیبت های بزرگ قرار گرفت.

مسوول نمایندگی دفتر ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر ادامه داد: مصیبت سخت در بعد از روز عاشورا است که در آل الله در میان دشمن محاصر شد و تاریکی شب در دل  یتیمان و بازماندگان دشت کربلا قرار گرفت.

وی گفت: امام حسین در جواب اینکه چرا دست زن و فرزندان را گرفته و به کربلا برده پاسخ می‌دادند و گفت ماموریت من این بوده است.

دشتی ادامه داد: اما این  جواب در بعد تحلیلی دلایل زیادی دارد و بسیاری معتقدند چنانچه اسارت زینب نبود کربلا پیام خود را به جهانیان نمی فرستاد.

وی گفت: نخستین خاصیت کاری که امام حسین در این راه  بدست آورد مظلومیت است که این مظلومیت آثاری دارد که خداوند دستور داد امام حسین (ع) ایجاد مظلومیت کند.

دشتی ادامه داد: مظلومیتی که در آن قهرمانان مظلوم شدند به معنی ذلت نیست چراکه این مظلوم واقع شدن جامعه را به حرکت در میآورد.

وی یادآورشد: برای نمونه مظلومیت هشت سال دفاع مقدس، انقلاب ما را به تمام جهان صادر کرد به نحوی که همگان استقامت ما را تحسین کردند.

دشتی ادامه داد: مظلومیت، ما را در جامعه جهانی الگوی قرار می‌دهد که از نمونه آنها می‌توان به شهادت شهید محسن حججی در جریان داعش اشاره کرد.

وی افزود: این شهید کل ایران و حتی جهان را برای مقابله با داعش به حرکت درآورد و زمینه‌ساز نابودی داعش شد به نحوی که بر اساس برخی دیدگاه ها شهید حججی بیشترین اثر را در نابودی داعش ایجاد کرد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه امام صادق (ع) استان بوشهرگفت: دیدگاه دینی و مذهبی اسلام نسبت به زن یک دیدگاه متفاوت نسبت به تمام دیدگاه های استبدادی، غربی و هر دیدگاه دیگر در باب زن است.

دشتی بیان کرد: آنجا که غرب پرچمدار حقوق زن است این یک پرچم انحرافی است که به ما حق و حقانیت زنان را ارائه نمی دهد.

وی تاکید کرد: در اسلام ماموریت طبیعی و فطری که خداوند بر عهده زن گذاشته در اولویت نخست تربیت فرزند و خانواده داری و همچنین استحکام بنیان خانواده است.

دشتی ادامه داد: در آنجا که زن بین استحکام بنیان خانواده یا اشتغال بیرونی تردید داشته باشد توصیه اسلام استحکام بنیان خانواده است.

وی افزود: چنانچه زن در جامعه حضور پیدا می‌کند هیچ اشکالی ندارد اما باید به تاسی از حضرت فاطمه در جامعه حضور داشته باشند و به گناه و ابتذال آلوده نشوند.

دشتی اظهار کرد: جامعه غربی به جای رفته که بنیان خانواده روز به روز متزلزل تر می‌شود و امروز مشاهده شده که سبک زندگی زندگی مجردی روز به روز در غرب ترویج یافته است.

وی گفت: تقلید ناقص از این سبک بنیان خانواده‌ها را متزلزل و خانه های مجردی را گسترش داده است.

دشتی یادآور شد: اسلام زن را هنگامی ارزشمند می بیند که در عین حالی که علم، دانش  و رویکرد اجتماعی بودن را دارد باید هوای خانواده را داشته و مربی خوبی برای فرزندان باشد.

۷۲۱۲/۶۰۴۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.