عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان که صبح روز پنجشنبه وارد مسکو شده است، دقایقی پیش با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش جماران؛ ایران و روسیه با انتقاد شدید از مواضع نسنجیده دونالد ترامپ درباره ایران و برجام ، توافق هسته‌ای ایران و پنج بعلاوه یک را سندی بین المللی و غیرقابل خدشه عنوان کردند.

عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان که صبح روز پنجشنبه وارد مسکو شده است، دقایقی پیش با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف با انتقاد شدید از مواضع نسنجیده دونالد ترامپ درباره ایران و برجام ، توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک را سندی بین المللی و غیرقابل خدشه عنوان کردند.

در نشست عراقچی و ریابکوف که صبح پنجشنبه در ساختمان وزارت خارجه روسیه برگزار شد، ریابکوف گفت: تداوم مذاکرات ایران و روسیه بسیار ضروری است. متاسفانه شاهد رفتار غیرمسئولانه آمریکا هستیم که تاثیر مستقیم بر فرآیندها می گذارد و ایران و روسیه نمی توانند نسبت به آن بی تفاوت باشند.

وی افزود: امیدوارم با گفت‌وگوهای عمیق بتوانیم اقدام‌های مضر را دفع و همچنین درباره مسائل مربوط به امور جهانی و سازمان‌های بین‌المللی مذاکره کنیم.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین حضور هیات ایرانی در نشست بین المللی خلع سلاح هسته ای مسکو را ارزشمند خواند.

عراقچی نیز در این مذاکرات با اشاره به سخنان ریابکوف مبنی بر رد رفتارهای ضدبرجامی واشنگتن، تاکید کرد: رویکردهای غیرمسئولانه دولت آمریکا وضعیت جدیدی برای برجام ایجاد کرده است.

معاون وزیر امور خارجه ایران نیز گفت: رفتار نادرست برجامی آمریکا جدید نیست و این کشور از ابتدای آغاز برجام در دولت گذشته و کنونی رفتاری مسئولانه نداشته است.

وی ادامه داد: برجام یک توافق دو جانبه بین ایران و آمریکا نیست، بلکه سندی بین المللی و مورد پشتیبانی شورای امنیت سازمان ملل است.

عراقچی در پایان تاکید کرد: نباید اجازه داد که یک کشور بتواند برای جهان تصمیم بگیرد و فکر می کنم روسیه و ایران در این موضع مشترک هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.