دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: «اگر بتوانیم فرهنگ و معارف دفاع مقدس و سیره عملی شهدای عالی‌مقام خودمان را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی نهادینه سازی کنیم، آن وقت فضای مجازی مهمترین رکن مقابله با دشمن خواهد بود».

 

به گزارش جماران؛ مشاور عالی نظامی مقام معظم رهبری گفت: به رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد می‌کنم ، قدرت سپاه را از نظامیان خودش در عراق و سوریه و خلیج فارس سئوال کند و بداند که پیوستگی ملت با سپاه پاسداران و نیروهای مسلح اساس اقتدار نیروهای مسلح ایران است و سپاه پاسداران یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران است.

سردار سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در اختتامیه اولین جشنواره فضای مجازی و رسانه کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان‌شرقی که به همت دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی برگزار گردید با بیان رمز پیروزی ایران در تداوم دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت گفت: هم اکنون نسل دوم و سوم فرزندان دلیر ایران در جبهه مقاومت اسلامی به دفاع استراتژیک ایران عمق بخشیده و ناقوس نابودی رژیم صهیونیستی جنایتکار را به صدا در آورده‌اند.

وی افزود: استمرار دفاع از بلاد اسلامی و روحیه جهادی و شهادت طلبی در میدان دفاع از عتبات عالیات در عراق و دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها توسط  شهدای مدافع حرم و سرکوب تروریسم تکفیری و شکست ائتلاف آمریکا و صهیونیست‌ها و بر خی از کشورهای منطقه در سوریه و عراق ثابت کرد که جوانان ما در مسیر رشد و تکامل معنوی ، عقلانی و بالندگی آرمانهای انقلاب اسلامی  و ملت بزرگ ایران تا رسیدن به  امنیت پایدار در منطقه و تمدن نوین اسلامی ایران هستند .

وی اضافه کرد: امتی که رهبری متقی، خردمند و شجاع و جوانانی آماده فداکاری در راه ارزش‌ها دارد در برابر هیچ  قدرتی شکست نخواهد خورد و  این خون شهیدان است که راه  کربلا را برای مراسم اربعین حسینی باز کرده  و ان‌شاء‌الله  خون شهداء مدافع حرم  راه قدس را بر مسلمانان  باز خواهد کرد و جمله عرفانی و راهبردی حضرت امام‌(ره)  که فرمودند راه قدس از کربلا می‌گذرد را به حول و قوه الهی تحقق خواهد بخشید.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ترویج علوم و معارف دفاع مقدس در فضای‌مجازی گفت: علوم و معارف دفاع مقدس و فرهنگ جهاد وشهادت یک مفهوم عارفانه، عالمانه و هوشمندانه برخاسته از جهان بینی قرآنی و اسلام ناب محمدی است و ما و شما دانشگاهیان رسالت خودمان بدانیم  که این تفکر برتر و مفهوم عمیق را در فضای مجازی ، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های بر خط و رسانه‌های تصویری ترویج دهیم.

سرلشکر صفوی افزود: اگر بتوانیم فرهنگ و معارف دفاع مقدس و سیره عملی شهدای عالی‌مقام خودمان را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی نهادینه سازی کنیم، آن وقت فضای مجازی مهمترین رکن مقابله با دشمن خواهد بود.

سرلشکر صفوی با اشاره به استحاله فرهنگی جوانان توسط دشمنان در فضای مجازی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان در فضای مجازی، استحاله فکری و  از بین بردن  ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی ملت ایران است، آنها این کار را با هویت سازی انجام می‌دهند، بنابراین راه تقابل با  این توطئه، تقویت هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران است.

صفوی با بیان ضرورت برنامه ریزی اصولی در فضای مجازی افزود: نسل اول انقلاب اسلامی با مقاومت و ایثار، با خلق حماسه تن در برابر تانک، به دشمن اجازه «تصرف سرزمین ایران» را نداد، اکنون نسل دوم و سوم انقلاب نیز نباید به دشمن اجازه «تصرف افکار و اذهان» را بدهند؛ شما دانشجویان نباید اجازه بدهید سواره نظام جنگ نرم آمریکا، قلب‌های مردم را فتح کند، فرهنگ شهادت و آموزه‌های دفاع مقدس می‌تواند به مثابه یک دژ مستحکم در برابر این هجوم نرم ایستادگی کند. همه  جوانان و دانشجویان ما باید به این باور برسند  امروز در میدان  یک جهاد کبیر فرهنگی قرار دارند که بدون برنامه‌ریزی، عقلانیت و نورانیت  و به کارگیری علم و دانش روز نمی‌توان در آن صحنه نبرد پیروز شد. 

وی افزود: آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص)، صراط مستقیم اهل بیت(ع) و فرهنگ غنی جهاد و شهادت، معرفت و ذخیره‌ای است که می‌تواند تمدن جدید ایران اسلامی  و سیمای بشریت و آینده حهان را شکل دهی کند.

سرلشکر صفوی در ادامه و در تشریح مسائل منطقه و جهان گفت: به فضل الهی و با تسلط  دولت ، ارتش و نیروهای حشد الشعبی عراق بر منطقه نفتی کرکوک توطئه تجزیه عراق با شکست مواجه خواهد شد و عوامل جاه طلب وابسته به آمریکا و صهیونیسم  در شمال عراق که به دنبال قهرمان شدن بودند به این نتیجه خواهند رسید  که ملت و دولت و کشور یکپارچه عراق  قابل تفکیک و تجزیه شدن نیست و ایران هم تجزیه کشورهای اسلامی منطقه را بر نمی‌تابد.

سرلشکر صفوی با اشاره به سخنان چند روز گذشته رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنان چند روز گذشته  رئیس جمهور آمریکا  بار دیگر ثابت کرد  که او فاقد بینش راهبردی نسبت به مسائل جهانی  خصوصا  منطقه غرب آسیا است و رئیس جمهور آمریکا باید بداند  دوران زورگویی و عربده‌کشی از موضع یک ابر قدرت  سالها است که به پایان رسیده و قدرت جهنمی آمریکا رو به افول  و فرسایش است.

وی افزود: در مقابل به فضل و عنایت الهی قدرت نظام اسلامی و وزن ژئوپلیتیکی و اعتبار بین المللی جمهوری اسلامی ایران  در مقیاس منطقه‌ای و جهانی رو به افزایش است و رئیس جمهور آمریکا که به دنبال گرفتن امتیازات جدید از ایران است، با این سخنرانی و به اصطلاح خودشان راهبرد جدید و بکارگیری اصطلاح غلطی راجع به خلیج همیشه فارس  ، دچار خطای استراتژیک شده است.

وی اضافه کرد: آمریکائی‌ها باید بدانند  قدرت موشکی و مسائل منطقه همچون سوریه و عراق که به امنیت ملی ایران و امنیت منطقه مربوط می‌شود قابل معامله نیستند  و آمریکائی‌ها هستند که مجبور به عقب نشینی هم در مواضع سیاسی و هم تحریم‌های ظالمانه علیه‌ایران خواهند شد و پس از سخنان  ابلهانه اخیر ، مقابله با آمریکا تبدیل به گفتمان ملی در ایران شده  است و قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح و ملت هوشمند ، صبور و شجاع ایران با هدایت قائد عظیم الشان انقلاب اسلامی ، حضرت امام خامنه‌ای برای هر گونه شرائطی خود را آماده کرده‌اند  و به حول و قوه الهی ملت ایران پیروز این صحنه خواهد شد.

 دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به تروریستی نامیدن سپاه بعنوان اشتباه دیگر رئیس جمهور آمریکا گفت: به رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد می‌کنم ، قدرت سپاه را از نظامیان خودش در عراق  و سوریه و خلیج فارس سئوال کند و بداند که پیوستگی ملت با سپاه پاسداران و نیروهای مسلح اساس اقتدار نیروهای مسلح ایران است و سپاه پاسداران یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران است.

سرلشکر صفوی افزود: آمریکائی‌ها تحولات ایران و منطقه را درک نمی‌کنند و به نوعی دچار عقب افتادگی ذهنی هستند و آنها شکست‌های پی در پی از ایران خورده‌اند و انشا ء ا... خواهند خورد و ما نیز نبایستی هیچگاه از توطئه آمریکائی‌ها و عوامل آنها همچون صهیونیست‌ها غافل شویم و همیشه بایستی هوشیار باشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.