سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند کاندیداها نباید لجن پراکنی و خلاف اخلاق عمل کنند، افزود: در ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری ما موارد زیادی را شاهد بودیم از جمله اینکه افرادی ثبت نام کردند علت ثبت نام آنان قابل درک و تحلیل برای خود بنده نیست. افرادی که حتی ۲۰۰ هزار رای ندارند می آیند و ثبت نام می کنند، ۲ احتمال در این زمینه وجود دارد یکی اینکه آنان قصد مطرح کردن خود را دارند و یا اینکه این افراد به شعور مردم توهین می کنند و آنان را پلی برای مطرح کردن خود قرار می دهند.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: نامزدهای ریاست جمهوری اخلاق مداری را در اولویت قرار دهند و نباید خلاف آن عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: انتخابات مشارکت مردم در سرنوشت خودشان است و به همین دلیل رای دادن به افراد اصلح لازم و ضروری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب خصوصیات افراد اصلح را بیان کردند و با نگاهی به خصوصیات رییس جمهور شهید می توان به انتخاب اصلح رسید.

وی اظهار کرد: اخلاص، پرکاری و رسیدگی به مشکلات مردم از خصوصیات ایشان بود و باید کسی را انتخاب کرد که خصوصیاتش به رییس جمهور شهید نزدیک باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند کاندیداها نباید لجن پراکنی و خلاف اخلاق عمل کنند، افزود: در ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری ما موارد زیادی را شاهد بودیم از جمله اینکه افرادی ثبت نام کردند علت ثبت نام آنان قابل درک و تحلیل برای خود بنده نیست.

وی ادامه داد: افرادی که حتی ۲۰۰ هزار رای ندارند می آیند و ثبت نام می کنند، ۲ احتمال در این زمینه وجود دارد یکی اینکه آنان قصد مطرح کردن خود را دارند و یا اینکه این افراد به شعور مردم توهین می کنند و آنان را پلی برای مطرح کردن خود قرار می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه این وضعیت قابل قبول نیست ادامه داد: از شورای نگهبان انتظار می رود در آینده فیلترهای دیگری برای این موضوع تدوین کنند.

ایرانیان در تشییع شهدای خدمت حماسه آفرینی کردند

وی با بیان اینکه ایرانیان در استقبال از شهدای خدمت در شهرها ی مختلف حماسه آفرینی کردند و قدردان خادمان خود هستند اظهار کرد: چنین حرکت‌های و همدری مردم در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

حجت الاسلام قریشی گفت: حماسه انتخابات تکمیل کننده این حماسه تشییع است، شهید آیت الله رییسی شبانه روز در راه خدمت به مردم تلاش کرد و برای قدردانی بهینه از این شهدای خدمت لازم است در انتخابات حضور گسترده داشته باشیم چرا که اگر ایشان زنده بودند از مردم انتظار حضور پر شور در انتخابات و نا امیدکردن بیگانگان را داشتند.

وی با تسلیت سالروز شهادت جوادالائمه (ع) افزود: در سال ۲۲۰ هجری این امام به شهادت رسیدند و جوانترین امام بودند که ۲۵ سال عمر ایشان بوده است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به فرا رسیدن ماه ذی الحجه اضافه کرد: این ماه ماه عبادت و توبه است و حوادث مهمی مثل عید قربان، عید غدیر، روز عرفه، مباهله در این ماه مهم رخ داده است.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: روزه داری در این ۹ روز اول این ماه مانند روزه داری در کل عمر انسان است و خداوند ثواب بسیاری برای این اعمال هر چند به مقدار کم بوده اعطا می کند.

ازدواج از مسایل محوری در دین اسلام است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به سالروز شهادت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: ازدواج در دین مبین اسلام دارای جایگاه خاص و از محورهای اساسی است.

وی با بیان اینکه ازدواج از مقدس ترین اعمال است گفت: هر کسی ازدواج کند نصف دین خود را تکمیل کرده است و انسان لازم است امکان ازدواج را برای افرادیکه به سن ازدواج رسیده اند فراهم کند.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: سن ازدواج این روزها مقداری بالا رفته است که علت ان یکسری بهانه ها و مباحث فرهنگی مانند چشم و هم چشمی و داشتن امکانات است در حالیکه این مساله وعده خداوند است و خداوند فرموده از فضل خود فقر انان را جبران می کند.

وی با بیان اینکه باید ازدواج را آسان کرد اظهار کرد: باید هم ازدواج را آسان کرد و هم تشویق به این امر مقدس را در اولویت قرار داد و هم ملت و هم دولت لازم است در این زمینه نهایت تلاش و حمایتهای لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فراهم کردن اسباب و زمینه ازدواج حق فرزند بر پدر و مادر است گفت: طبق فرموده ائمه سه نفر در روز قیامت در زیر سایه رحمت الهی خواهند بود و یکی مردی است که زمینه و امکان ازدواج برادر مسلمان خود را فراهم کند، را کمک کند ویا اسرار او را بپوشاند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: این مساله در عفت و حیای جامعه و ایمان افراد و مساله جمعیت بسیار موثر است و این مساله یک موضوع مهم در کشور است.

وی اضافه کرد: حرکت جمعیت به سمت پیری موضوعی است که بارها رهبر معظم انقلاب درباره آن هشدارهای لازم را داده اند و فرموده اند این مساله هولناک است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.