آیت‌الله‌العظمی سیدعبدالله شیرازی، از مراجع تقلید، در تلگرافی به امام خمینی با استقبال از این فرمان عفو، آن را «موجب خوشوقتی عموم طبقات» دانست.

به گزارش جماران از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ ۲۸ اسفند ۱۳۵۸ امام خمینی در پیامی به رئیس‌جمهور و دادستان کل انقلاب، دستور عفو عمومی به مناسبت سال نو را صادر کردند. این عفو شامل «کلیه قشرهایی که دستشان به خون بیگناهی آغشته نشده و امر به قتل نفوس نکرده و شکنجه‌گر نبوده و امر به شکنجه منتهی به قتل نکرده و از بیت‌المال و اموال مردم سوءاستفاده ننموده، چه نظامی و چه سایر قوای انتظامی و چه ساواکی و چه روحانی‌نمای وابسته و پیوسته به رژیم سابق» بود. 

آیت‌الله‌العظمی سیدعبدالله شیرازی، از مراجع تقلید، در تلگرافی به امام خمینی با استقبال از این فرمان عفو، آن را «موجب خوشوقتی عموم طبقات» دانست.

در تلگراف آیت‌الله شیرازی که جزو سندهای موجود در گنجینه مرکز اسناد انقلاب اسلامی است، آمده:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت مستطاب آیت‌الله آقای خمینی دامت برکاته - طهران

ضمن ابلاغ سلام و تحیّات وافره: پیام مهّم چند مادّه‌ای حضرتعالی که بمناسبت فرارسیدن سال جدید بود و نیز اصدار عفو عمومی قبل از آن بسیار به مورد و موجب خوشوقتی عموم طبقات و مسرّت اینجانب گردید، امید است با توجّهات کامله حضرتعالی مطالبی را که یادآور شدید عملی شود و از منکرات و انحرافات اکیّدا جلوگیری گردد. انشاءاللّه تعالی.

مشهد مقدّس، ج ۱/ ۱۴۰۰ هجری قمری

السیّد عبداللّه الشیرازی

 

34639_858

 

امام خمینی نیز که آن زمان در دربند (تجریش) سکونت داشتند، تلگراف آیت‌الله‌العظمی شیرازی را اینگونه پاسخ دادند:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مشهد مقدس حضرت آیت‌اله آقای حاج سید عبدالله شیرازی دامت برکاته

تلگراف شریف واصل گردید. از ابراز لطف شما متشکرم. موفقیت و سلامت آن حضرت را از خدای تعالی مسئلت دارم. روح‌الله الموسوی الخمینی


34637_955

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی امام خمینی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.