شورای امنیت رای گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه درباره آتش بس در غزه را به تعویق انداخت.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایسنا، منابع دیپلماتیک تاکید کردند رای گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه درباره آتش‌بس در غزه به روز دوشنبه موکول شد.

منابع دیپلماتیک به الجزیره گفتند که شورای امنیت سازمان ملل رای گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی هفت کشور غیردائم مبنی بر آتش‌بس در غزه در ماه رمضان را به پس فردا دوشنبه موکول کرد.

این منابع افزودند که به تعویق افتادن رای‌گیری پیش‌نویس قطعنامه پس از آن صورت گرفت که واشنگتن در مورد آن وارد مذاکرات شد.

بر اساس آنچه منابع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفتند رای‌گیری که قرار بود امروز-شنبه- در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره پیش‌نویس قطعنامه جدیدی با درخواست آتش‌بس «فوری» در غزه انجام شود، در تلاش برای جلوگیری از شکستی دیگر پس از استفاده روسیه و چین از حق وتوی خود در روز جمعه علیه پیش‌نویس آمریکا به روز دوشنبه موکول شد.

این منابع توضیح دادند که این تصمیم به تعویق افتادن برای آن اتخاذ شد تا بحث‌های بیشتری در مورد این پیش‌نویس قطعنامه جایگزین که توسط تعدادی از اعضای غیردائم شورا تهیه شده بود، فراهم شود.

روز جمعه، روسیه و چین از وتوی خود در شورای امنیت علیه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره غزه که در جانبداری از تجاوزات صهیونیست‌ها بود، استفاده کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.