مسئول دفتر روحانیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب می گوید که شورای ائتلاف در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از لیست جامعه مدرسین حمایت می‌کند.

به گزارش جماران؛ مسئول دفتر روحانیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه خواص و نخبگان باید اهمیت مجلس خبرگان رهبری را برای مردم بیان کنند، گفت: شورای ائتلاف در انتخابات «خبرگان ششم» از لیست جامعه مدرسین حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری عضو شورای شهر تهران و مسئول دفتر روحانیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت‌وگو با ایرنا، درباره خواص و نقشی که از آن‌ها در بزنگاه‌های تاریخی انتظار می‌رود، گفت: ما در بین اقشار مختلف، خواص زیادی در جامعه داریم. از جمله در قشر روحانیت، نمایندگان مجلس و به طور کلی هر صنفی «خواص» خاص خود را دارد که در آن صنف تأثیرگذار هستند. مقصود رهبر انقلاب نیز این بود، افرادی که مخاطب دارند به میدان بیایند و مخاطبان خود را به مشارکت در انتخابات ترغیب کنند.

وی افزود: این خواص حتی اگر انتقاداتی به یک دولت و جناح خاص دارند نباید این انتقادات را به کل نظام تسری دهند و نظام را زیر سوال ببرند و با این کار در جامعه دلسردی ایجاد کنند.

مسئول دفتر روحانیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره لیست شورای ائتلاف برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز، اظهار کرد: شورای ائتلاف در انتخابات خبرگان از لیست جامعه مدرسین حمایت می کند، اما لیست جامعه مدرسین هنوز مشخص نشده است.

آقامیری همچنین با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری، گفت: با توجه به اینکه انتخابات مجلس خبرگان هر ۸ سال یکبار برگزار می‌شود ممکن است مردم چندان به اهمیت آن واقف نباشند، از این‌رو وظیفه نخبگان این است که به انتخابات خبرگان اهتمام ویژه داشته باشند و اهمیت این مجلس را برای مردم تبیین کنند تا مردم همپای مشارکت در انتخابات مجلس، در انتخابات خبرگان نیز شرکت کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.