سید ابراهیم رئیسی ​رئیس جمهوری با اشاره به اینکه جزایر سه‌گانه جزو جدایی ناپذیر ایران هستند، گفت: حضور بیگانگان در منطقه تهدید است.

به گزارش جماران، به نقل از ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در دیدار مردمی استان هرمزگان با اشاره به اینکه کسانی که در دنیا در رابطه با تمامیت ارضی سخن دیگری گفتند و قلم زدند باید جبران کنند، افزود: سایر کشورها بدانند اسناد قطعی و سابقه پیشین حاکمیت جمهوری اسلامی بر این جزایر سه گانه همواره مورد تأیید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در منطقه امنیت ساز است، ادامه داد: به برکت نظام اسلامی ایران و به برکت کارهای بسیاری که بعد از انقلاب انجام شده هرمزگان شرایط و وضعیت متفاوتی نسبت به قبل دارند و همه افراد گواهی می‌دهند که بندرعباس قبل از انقلاب با بعد از آن فاصله دارد و به برکت این انقلاب شهرها و روستاها توسعه پیدا کرده است.

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس، شهدای سلامت و سایر شهدایی که جانشان را برای این کشور در راه مردم و ارزشها دادند، افزود: برای همه خانواده این شهیدان از خداوند صبر و اجر می‌خواهیم، همچنین برای ایثارگران و جانبازان نیز از درگاه ایزد منان طلب عافیت داریم.

وی بیان کرد: حضور در استان هرمزگان و در شهر بندرعباس در جمع شما مردم خونگرم و متدین و پرتلاش و صبور برای بنده و همکارانم توفیقی است که خدا را بابت آن شاکر هستیم.

رئیسی اظهار داشت: استان هرمزگان افتخارات بسیاری دارد و در تاریخ خود مقاومت و ایستادگی‌های زیادی در برابر متجاوزانی از خود نشان داد در برابر کسانی که می‌خواستند این خاک پیشرفت نکند.

وی بیان کرد: در دوره پیروزی انقلاب حضور مردم بسیار ارزشمند و انسجام مردم هرمزگان مثال زدنی بود و در این دوران صدها شهید این استان گواهی بر روحیه مقاومت مردم این منطقه هستند.

رئیسی تصریح کرد: نیروهای مسلح که افتخار کشور و مردم استان هرمزگان هستند و حضور خانواده‌های صبورشان در این استان و ایستادگی برای ایجاد امنیت برای خلیج فارس برای کشورهای منطقه مایه افتخار است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه قدردان عزیزانی که در این دیار از زمین و هوا و دریا مرزبانی می‌کنند هستیم، ادامه داد: حضور جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان امنیت ساز است به همان میزان که حضور بیگانگان منطقه را تهدید می‌کند.

وی بیان کرد: باید نسبت به همه گروه‌ها قدردان بود، قدردان همه کسانی که زحمت کشیدند اما باید بدانیم به دلیل محرومیت تاریخیِ این منطقه، نیازمند کار هستیم.

رئیسی با اشاره به اینکه در دور نخست سفر به هرمزگان نیازهای ضروری این استان بررسی شد تاکید کرد: سلامت، گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی از موضوعات مهم این استان است که با فعال کردن آنها می‌توان اشتغال را افزایش و بیکاری را کاهش داد.

وی بیان کرد: در این هزار و ۳۲ پروژه‌ای که بهره‌برداری از آن به برکت دهه فجر آغاز می‌شود هزار همت هزینه شده است که این مهم برای پروژه ها و طرح‌هایی است که شما شاهد آنها در استان هستید و عموماً این طرح‌ها در بخش‌های مختلفی انجام شده است.

رئیس جمهور بیان کرد: غیر از این ۲ بیمارستان که در استان هرمزگان افتتاح شد ۳۲ خانه بهداشت نیز در روستاهای این استان فعال شده که این موارد کار بسیار ارزشمندی است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یکهزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان برنامه ریزی شده است و تا چند ماه آینده امیدواریم نیازی به تخت‌های بیمارستانی در این استان نداشته باشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.