سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در همایش دانشگاه حکمت‌بنیان گفت: دستور لازم را برای استفاده مراکز دانشگاهی، مؤسسات علمی، اساتید یا دانشجویان از مراکز علمی سپاه یا مراکز فناورانه سپاه را خواهم داد تا بتوانند فرآیند تبدیل علم به فناوری را مشاهده کنند.

به گزارش جماران؛ سردار سلامی گفت: اجزای سپاه در خدمت دانشگاهیان قرار گیرند تا بتوان از دستاورد‌های علمی و فناورانه سپاه برای رشد علمی جامعه جوان استفاده کرد.

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش دانشگاه حکمت‌بنیان که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: خداوند به گونه‌ای ذهن انسان را خلق کرده که تمام شکوه خلق عالم را درک کند؛ یعنی اگر بخواهیم به کشوری پیشرفته و توسعه‌یافته تبدیل شویم، تحقق این موضوع باید از طریق وسعت‌یابی ذهن صورت گیرد؛ زیرا هر جامعه‌ای به اندازه مجموع مساحت ذهنی خود بزرگ و قوی می‌شود.

سرلشکر سلامی با بیان‌ اینکه در جغرافیای سیاسی عالم نامی از کشور‌های ضعیف نیست، افزود: راز و رمز هر جامعه‌ای بستگی به میزان قوی بودن آن دارد و البته قوی بودن هم در گرو اقتدار علمی جامعه است؛ به همین‌ جهت چنانچه می‌خواهیم شخصیتی مرتفع و رفیع در نظام بین‌الملل داشته باشیم، فقط با توسعه علم و دانش محقق‌شدنی است؛ زیرا علم تراز شخصیت کشور‌ها را رفیع می‌کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: توسعه علم موجب می‌شود که قدرت کشور‌ها درخشان شود؛ لذا به همین دلیل می‌خواهیم با علم به غنا، قدرت، شخصیت و منزلت برسیم و این به معنی تمدن جدید است؛ به عبارت دیگر می‌خواهیم کشورمان به مرکز تولد تمدن جدید اسلام که اساس آن علم است، تبدیل شود.

وی‌ با اشاره به اینکه علم، هنر و فرهنگ ارکان اصلی یک تمدن هستند، افزود: می‌خواهیم فضیلت‌های‌مان را با علم توسعه دهیم؛ لذا شما رؤسای دانشگاه‌ها بیرق‌داران این حرکت هستید که باید پیش بروید؛ بنابراین اعلام می‌کنم که همه اجزای سپاه در خدمت دانشگاهیان قرار گیرند تا بتوان از دستاورد‌های علمی و فناورانه سپاه برای رشد علمی جامعه جوان استفاده کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تجربه قوی ۴۵ ساله جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در جغرافیای سیاسی عالم، نامی از کشورهای ضعیف نیست و رمز بقا هر جامعه ای، قوی بودن است و قوی بودن هم در گرو اقتدار علمی هر جامعه است.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: بر این اساس، دستور لازم را برای استفاده مراکز دانشگاهی، مؤسسات علمی، اساتید یا دانشجویان از مراکز علمی سپاه یا مراکز فناورانه سپاه را خواهم داد تا بتوانند فرآیند تبدیل علم به فناوری را مشاهده کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.