احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه سفر به جزیره بوموسی گفت: اظهارات بی‌پایه، واهی و باطلی که در رابطه با جزایر ایرانی گفته می‌شود سخنانی باطل است که قبلا هم توسط برخی گفته می‌شد. این مسائل جهت برهم زدن روابط کشورها بازگو می‌شود و باید دقت کنند و بدانند که صدام نیز از این حرف‌ها می‌زد و نباید دیگر این سخنان توسط همسایگان تکرار شود.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، وزیر کشور گفت: برخی کشورهای همسایه باید حواسشان باشد که با حرف‌های واهی در رابطه با جزایر سه‌گانه ایرانی روابط‌شان با کشور بزرگی چون ایران را دچار خدشه نکنند.

احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به جزیره بوموسی در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانیه اخیر برخی مقامات روسیه و کشورهای عربی در رابطه با جزایر ایرانی اظهار کرد: اظهارات بی‌پایه، واهی و باطلی که در رابطه با جزایر ایرانی گفته می‌شود سخنانی باطل است که قبلا هم توسط برخی گفته می‌شد.

وی تاکید کرد: این مسائل جهت برهم زدن روابط کشورها بازگو می‌شود و باید دقت کنند و بدانند که صدام نیز از این حرف‌ها می‌زد و نباید دیگر این سخنان توسط همسایگان تکرار شود.

وزیر کشور یادآور شد: کشورهای همسایه باید حواسشان باشد که با این حرف‌ها روابط‌شان را با کشور بزرگی چون ایران دچار خدشه نکنند.

توصیه‌ای برای برخی همسایگان؛ روابط‌ خود را با ایران خدشه‌دار نکنید

وحیدی همچنین درخصوص توسعه بوموسی تصریح کرد: در تلاش هستیم مشکلات موجود در جزیره بوموسی را در اسرع وقت رفع و کمبودها را برطرف کنیم.

وی افزود: یک سری از منازل نیمه‌تمام در جزیره وجود دارد که به‌زودی تکمیل و تحویل مردم شریف جزیره خواهد شد.

وزیر کشور بیان‌کرد: اسکله شناوری برای صیادان در دست احداث است‌ و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، ضمن اینکه مجموعه ورزشی جزیره نیز در حال تکمیل است.

وحیدی ابراز کرد: برق جزیره بوموسی تقویت خواهد شد و در حوزه تفریحات نیز طرح‌هایی دنبال می‌شود ضمن اینکه برای حمل و نقل دریایی و هوایی نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

 

وحیدی

 

وزیر کشور در سفر به جزیره بوموسی از طرح‌های مختلف زیرساختی و عمرانی بازدید کرده و پیگیری‌هایی جهت سرعت بخشیدن در تخصیص اعتبارات به طرح‌های این جزیره انجام داده است.

بازدید از نیروگاه تولید برق بوموسی، بیمارستان و بندرگاه این جزیره از برنامه‌های وزیر کشور در این سفر بود.

شهرستان بوموسی که پیش‌تر به نام ابوموسی شناخته می‌شد، متشکل از ۶ جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارور کوچک بوده و مرکز آن هم جزیره ۱۲ کیلومترمربعی بوموسی است که در فاصله ۷۵ کیلومتری جنوب بندرلنگه و ۲۲۲ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و بوموسی در نزدیک‌ترین فاصله با تنگه راهبردی هرمز واقع شده‌اند که یکی از مهم‌ترین تنگه‌های بین‌المللی است و خلیج‌فارس را به دریای عمان و اقیانوس هند پیوند می‌دهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.