شاید بد نباشد حجت الاسلام خسروپناه که با مصوبه جنجالی تیرماه، مسئولیت صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را به صداوسیما و ساترا سپرده بود، ایرادهای شورای نگهبان را مرور کند تا اولا پیگیر «تصویب» تعریف قانونی برای صوت و تصویر و سکوی کاربر محور و...باشد و ثانیا در تنظیم آیین نامه مرتبط با مصوبه جنجالی به تذکر شورای نگهبان که همعرض تذکر منتقدان و هنرمندان تعریف می شود، توجه کند!

مرضیه محمدی در خبرآنلاین نوشت: انتشار ایرادهای شورای نگهبان به مواردی از لایحه حجاب در فضای مجازی و سکوهای کاربرمحور، نکات قابل تاملی را به ذهن هر مخاطبی متبادر می‌سازد.

اول از همه اینکه در کشور، یک نهاد بالادستی حواسش به صیانت از حقوق مردم هست ولو در فشارهای سیاسیون و افراطیون.

دوم جمعی از برجستگان حقوقی-فقهی در آن شورای محترم حضور دارند که حداقل در موضوعات غیر انتخاباتی، دیگر جایی غرزدن و کنایه زدن به افراد و رسانه‌ها را نمی‌دهد. دیگر اینکه این شورا به نام های بزرگ و هیاهوی رسانه‌ای شان کاری ندارد و شرعا و قانونا، لایحه را بررسی کرده و از همین منظر می تواند باید «فصل الخطاب» باشد.

اگر البته دوباره لابی های مجلس در آستانه انتخابات بخاطر یک مشت رای و چند تصویر زیبا در تلویزیون دست به کار نشود! مهمتر اینکه ایرادها، یک نشانه تلخ است از بی توجهی محض مجلس به قوانین مصرح و شفاف و قواعد ساده بازار! نبود تعریف درست و دقیق، ابهام در عبارات فنی و مشخص نشدن جایگاه سازمان ها و...واقعا نشانه تلخی است از عجله برای تصویب یا بهتر بنویسمِ کارنامه سازی در سال پایانی! و مهمترین نکته این ایرادها شاید کنایه‌ای باشد به شورای عالی فضای مجازی برای بی مسئولیتی در ماه‌های اخیر و غیبت عجیب در بزنگاه‌های تعریف شده و شورای عالی انقلاب فرهنگی که همچون سوپرمن خودش را جلو انداخت و خرج صداوسیما کرد! و رئیس جمهور محترم نیز با امضای خود، مصوبه ای را برای یک سازمان غیر قانونی و فاقد اساسنامه تصویب کرد! حالا شاید بد نباشد حجت الاسلام خسروپناه که با مصوبه جنجالی تیرماه، مسئولیت صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را به صداوسیما و ساترا سپرده بود، ایرادهای شورای نگهبان را مرور کند تا اولا پیگیر «تصویب» تعریف قانونی برای صوت و تصویر و سکوی کاربر محور و...باشد و ثانیا در تنظیم آیین نامه مرتبط با مصوبه جنجالی به تذکر شورای نگهبان که همعرض تذکر منتقدان و هنرمندان تعریف می شود، توجه کند! البته امیدوارم دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی «پیام» را دریافت کند نه اینکه ساترا به صداوسیما تبدیل شود و بعد قصه از اول شروع شود...چرا صداوسیما؟ کدام بخش صداوسیما؟ تظیم‌گری توسط رقیب؟ و...

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.